Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 grudnia 2009, 10:10

autor: Rock Alone

Nadchodzi oficjalny magazyn World of Warcraft

Blizzard Entertainment wraz z wydawnictwem Future US przedstawia oficjalne czasopismo World of Warcraft. Magazyn zostanie wydany w postaci papierowej i pozbawionej reklam.

Blizzard Entertainment wraz z wydawnictwem Future US przedstawia oficjalne czasopismo World of Warcraft. Magazyn zostanie wydany w postaci papierowej i pozbawionej reklam. Całe 148 stron kwartalnika będzie wypełnione bieżącymi wieściami ze świata WoW-a, ale nie zabraknie tam również informacji na temat przeszłości Azerothu.

Nadchodzi oficjalny magazyn World of Warcraft - ilustracja #1

Numer startowy magazynu będzie poruszał dwa podstawowe zagadnienia. Pierwsze, to oblężenie Cytadeli Icecrown, ośrodka złowieszczych działań Króla Lisza. Drugie natomiast, to piąte urodziny WoW-a, które są doskonałym powodem do powspominania przeszłości gry. Magazyn proponuje nam krótką podróż od wersji beta, poprzez wizytę w Molten Core (pierwszej instancji rajdowej), inwazję zombie poprzedzającą dodatek Wrath of the Lich King, aż po aktualne wydarzenia.

Pismo oprócz wspomnianych artykułów, będzie zawierać także teksty czysto rozrywkowe, jak chociażby opowieści 33-letniego gracza, dyrektora marketingu w firmie chemicznej. Jego warcraftowe alter ego, to gnom płci uroczej (trudno pisać o pięknej, nieprawdaż?), spędzający czas głównie na poszukiwaniu towarzyskich stworzonek zwanych potocznie petami.

Dodatkowo każde wydanie magazynu World of Warcraft będzie zawierać dział zajmującymi się kwestiami społecznościowym oraz strategiami do gry. W zapowiadanym numerze będziemy się mogli zapoznać z zagadnieniami ról jakie pełnią gracze. Na tapecie między innymi tank oraz DPS.

Nadchodzi oficjalny magazyn World of Warcraft - ilustracja #2

Warto zadać sobie pytanie, cóż takiego może zaoferować gazeta, czego nie znajdziemy w sieci? Do głowy przychodzi kilka odpowiedzi, ale najważniejsza, to wartość kolekcjonerska. Zgodnie z zapowiedziami Future US,gazeta poprzez styl i jakość wydania ma bardziej niż czasopismo, przypominać książkę w miękkiej okładce. Magazyn jest oficjalny, a to znaczy, że jego redaktorzy będą mieli dostęp do ekskluzywnych materiałów prosto z siedziby Blizzard Entertainment. Każdy numer ma zawierać specjalną grafikę wykonaną przez jednego z czołowych rysowników pracujących w ekipie twórców World of Warcraft.

Nadchodzi oficjalny magazyn World of Warcraft - ilustracja #3

Pierwsze wydanie pojawi się już wkrótce. Magazyn będzie dostępny tylko w prenumeracie, a jego cena w Europie to 34,95 euro za rok i 61,25 euro za subskrypcję dwuletnią. Więcej szczegółów oraz sieciowy przegląd pisma można znaleźć pod tym adresem. Zapowiedź wydawnictwa Future US jest dostępna tutaj.