Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2009, 08:45

Nadchodzi Lionheart: Kings' Crusade - nowa strategia twórców King Arthur

Ekipa Neocore Games ledwo co ukończyła prace nad Królem Arturem (który jutro zadebiutuje na naszym rynku), a już ogłoszono Lionheart: Kings' Crusade - następną grę tego studia.

Ekipa Neocore Games ledwo co ukończyła prace nad Królem Arturem (który jutro zadebiutuje na naszym rynku), a już ogłoszono Lionheart: Kings' Crusade - następną grę tego studia.

Nadchodzi Lionheart: Kings' Crusade - nowa strategia twórców King Arthur - ilustracja #1

Ma to być strategia czasu rzeczywistego, której akcja toczyć się będzie podczas III Wyprawy Krzyżowej. Graczom przyjdzie wcielić się rolę Ryszarda Lwie Serce i tym samym podjąć próbę odbicia ziemi świętej z rąk niewiernych lub Saladyna, jeśli zdecydujemy się objąć dowództwo nad siłami muzułmanów.

Nadchodzi Lionheart: Kings' Crusade - nowa strategia twórców King Arthur - ilustracja #2
Nadchodzi Lionheart: Kings' Crusade - nowa strategia twórców King Arthur - ilustracja #3

W grze znajdzie się zarówno warstwa taktyczna, w której odbywać się będą bitwy z udziałem setek jednostek, jak i strategiczna, gdzie na trójwymiarowej mapie będziemy podbijać nowe terytoria, zarządzać armiami, zbierać relikwie oraz zajmować się sferą polityczną. Tytuł zawierać ma dwie kampanie dla pojedynczego gracza: po jednej dla saracenów i krzyżowców.

Nadchodzi Lionheart: Kings' Crusade - nowa strategia twórców King Arthur - ilustracja #4
Nadchodzi Lionheart: Kings' Crusade - nowa strategia twórców King Arthur - ilustracja #5

Lionheart: Kings' Crusade ukaże się w drugim kwartale 2010 roku, a jej wydawcą będzie specjalizujący się w grach strategicznych Paradox Interactive.

Wymagania minimalne:

  • Procesor: Pentium 4 3.2 Ghz lub Athlon 64 3500+
  • Pamięć operacyjna: 1-1,5 GB
  • Karta grafiki: kompatybilna z DirectX 9 z 256 MB pamięci (GeForce 6600 GT/ Radeon X700 lub lepsza)
  • System operacyjny: Windows XP/Vista/7

Nie podano wymagań rekomendowanych, jednak biorąc pod uwagę, że tytuł działa na silniku King Arthur i wymagania minimalne praktycznie pokrywają się z tą grą, należy spodziewać się, że do optymalnej zabawy potrzeba będzie przynajmniej GeForce 8800 GT / ATI Radeon HD 3800 z 512 MB pamięci oraz procesora Core 2 Duo 2.13 GHz.