Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 sierpnia 2020, 14:50

autor: AlexB

Nadchodzą kolejne animacje z Batmanem w roli głównej

W przyszłym roku pojawią się aż cztery nowe filmy animowane z uniwersum DC. Dwa z nich będą stanowiły ekranizację Długiego Halloween, czyli jednej z najsłynniejszych historii o przygodach Człowieka Nietoperza.

W SKRÓCIE
  1. W przyszłym roku miłośnicy superbohaterskich animacji z uniwersum DC otrzymają aż cztery produkcje.
  2. Będą to Batman: Soul of the Dragon, Justice Society: World War II oraz dwuczęściowa ekranizacja kultowego Długiego Halloween.

Wirtualny konwent DC FanDome, który odbył się w miniony weekend, wzbudził sporo emocji wśród osób z niecierpliwością wyczekujących filmów na podstawie komiksów od wydawnictwa DC. Podczas imprezy mogliśmy zobaczyć zwiastuny i teasery takich produkcji, jak Wonder Woman 1984, The Batman, The Suicide Squad Jamesa Gunna czy Black Adam z Dwayne'em Johnsonem w roli głównej. Są to jednak wyłącznie tytuły aktorskie, a nie należy zapominać, że uniwersum DC słynie również z licznych animowanych adaptacji przygotowywanych przez Warner Bros. Animation. Przyszły rok zapowiada się bardzo dobrze dla ich miłośników. Otóż zapowiedziano na niego aż cztery nowe filmy kreskówkowe, w których zobaczymy znanych superbohaterów (via IGN).

Nadchodzą kolejne animacje z Batmanem w roli głównej - ilustracja #1
Kolejne animacje z Batmanem w roli głównej nadchodzą.

Pierwszą ze wspomnianych animacji jest Batman: Soul of the Dragon. Będzie to oryginalna opowieść osadzona w latach 70. ubiegłego wieku. Jej produkcją zajął się Bruce Timm, czyli współtwórca legendarnego Batman: The Animated Series. W roli Bruce'a Wayne'a/Batmana usłyszymy Davida Giuntoliego.

Drugą z czterech planowanych na przyszły rok animacji z uniwersum DC jest Justice Society: World War II. Jest to kolejna produkcja z oryginalną historią, której akcja, jak sam tytuł wskazuje, będzie skupiała się na temacie II wojny światowej. Premiera zaplanowana jest na wiosnę 2021 roku.

Nadchodzą kolejne animacje z Batmanem w roli głównej - ilustracja #2
W Batman: Soul of the Dragon nie powinno zabraknąć efektownych walk.

Co się natomiast tyczy trzeciego i czwartego ze wspomnianych tytułów, to będą one stanowiły dwuczęściową ekranizację Długiego Halloween. Jest to tytuł, który z pewnością przyprawia o szybsze bicie serca wielu fanów przygód Batmana. Historia napisana przez Josepha Loeba i po raz pierwszy wydana w postaci komiksowego minicyklu w latach 1996-1997 dziś uznawana jest bowiem za kultową. Skupia się ona na zmaganiach wciąż będącego w początkowym okresie swojej działalności Człowieka Nietoperza z tajemniczym mordercą o pseudonimie Holiday, atakującym wyłącznie w dni świąteczne. W tle mamy mafię i całą plejadę doskonale znanych złoczyńców z Jokerem na czele. Prócz sprawnie zrealizowanego wątku kryminalnego Długie Halloween może się także pochwalić bardzo interesująco nakreśloną postacią prokuratora okręgowego Harveya Denta, jeszcze sprzed przemiany w Dwie Twarze. Jego charakterystyka zaproponowana przez Loeba stała się jedną z inspiracji dla Christophera i Jonathana Nolanów przy produkcji Mrocznego rycerza z 2008 roku (via Polygon).

Oczywiście pozostaje pytanie, czy twórcom animowanej wersji Długiego Halloween uda się oddać specyficzny, mroczny klimat oraz złożoność komiksowego oryginału, czy też nieco się pogubią jak w przypadku kreskówkowej wersji innego kultowego komiksu o Batmanie, czyli Zabójczego żartu. O tym przekonamy się w przyszłym roku. Pierwsza część ekranizacji ukaże się latem, a druga jesienią.

Nadchodzą kolejne animacje z Batmanem w roli głównej - ilustracja #3
Jak wypadnie animowana ekranizacja Długiego Halloween?

Na koniec przypominamy, że miłośnicy animacji z superbohaterskiego uniwersum DC jeszcze tej jesieni otrzymają coś wyjątkowego – kreskówkową wersję głośnej Śmierci w rodzinie. Nie będzie to jednak zwykła adaptacja. Podczas seansu będzie można bowiem wpłynąć na losy postaci. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w tej wiadomości.

  1. Oficjalna strona wytwórni Warner Bros.
  2. Oficjalna strona DC Comics