Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 26 sierpnia 2020, 13:28

autor: Froozyy

Nowe życie CD-Action, wrześniowy numer trafił do sprzedaży

Wczoraj do sprzedaży trafił nowy numer czasopisma CD-Action. Jest to pierwsze wydanie magazynu po przejęciu praw do marki przez Fantasyexpo.

25 sierpnia do sprzedaży trafił nowy numer CD-Action. Jest to pierwsze wydanie tego czasopisma spod skrzydeł Fantasyexpo, które w lipcu wykupiło prawa do marki od wydawnictwa Bauer. W kwietniu przed magazynem roztaczała się wizja upadku i wielu wiernych fanów pogodziło się już z faktem, że CD-Action faktycznie zmierza ku końcowi. Tak się jednak nie stało, a redakcja magazynu obiecała, że oprócz powrotu do stałego harmonogramu zamierza również w przyszłości rozwinąć stronę internetową, a także zająć się przygotowywaniem materiałów wideo.

Nowe życie CD-Action, wrześniowy numer trafił do sprzedaży - ilustracja #1
Okładka najnowszego numeru CD-Action.

W nowym numerze mamy okazję przeczytać teksty dawnych autorów magazynu, którzy postanowili pomóc w odbudowie CD-Action. Powrócili m.in. gem, Berlin i MQc (vel Qn’ik). We wrześniowym wydaniu natraficie m.in. na przegląd tytułów zapowiedzianych podczas Xbox Games Showcase i recenzje pecetowych wersji Death Stranding oraz Horizon: Zero Dawn. Nie zabrakło także materiałów publicystycznych.

Warto zaznaczyć, że CD-Action nabędziecie obecnie po nieco wyższej cenie niż dotychczas – za 12,99 złotych – i przez jakiś czas nie znajdziecie w nim pełnych wersji gier. Redakcja oznajmiła również, że na razie eksperymentuje z jakością druku i papieru, więc przez kilka najbliższych wydań możemy spodziewać się zmian w tym zakresie. Przypomnijmy także, że wkrótce ma wystartować crowdfunding udziałowy, dzięki któremu odbudowa magazynu ma odbywać się sprawniej.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.