Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 26 sierpnia 2020, 13:28

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Nowe życie CD-Action, wrześniowy numer trafił do sprzedaży

Wczoraj do sprzedaży trafił nowy numer czasopisma CD-Action. Jest to pierwsze wydanie magazynu po przejęciu praw do marki przez Fantasyexpo.

25 sierpnia do sprzedaży trafił nowy numer CD-Action. Jest to pierwsze wydanie tego czasopisma spod skrzydeł Fantasyexpo, które w lipcu wykupiło prawa do marki od wydawnictwa Bauer. W kwietniu przed magazynem roztaczała się wizja upadku i wielu wiernych fanów pogodziło się już z faktem, że CD-Action faktycznie zmierza ku końcowi. Tak się jednak nie stało, a redakcja magazynu obiecała, że oprócz powrotu do stałego harmonogramu zamierza również w przyszłości rozwinąć stronę internetową, a także zająć się przygotowywaniem materiałów wideo.

Nowe życie CD-Action, wrześniowy numer trafił do sprzedaży - ilustracja #1
Okładka najnowszego numeru CD-Action.

W nowym numerze mamy okazję przeczytać teksty dawnych autorów magazynu, którzy postanowili pomóc w odbudowie CD-Action. Powrócili m.in. gem, Berlin i MQc (vel Qn’ik). We wrześniowym wydaniu natraficie m.in. na przegląd tytułów zapowiedzianych podczas Xbox Games Showcase i recenzje pecetowych wersji Death Stranding oraz Horizon: Zero Dawn. Nie zabrakło także materiałów publicystycznych.

Warto zaznaczyć, że CD-Action nabędziecie obecnie po nieco wyższej cenie niż dotychczas – za 12,99 złotych – i przez jakiś czas nie znajdziecie w nim pełnych wersji gier. Redakcja oznajmiła również, że na razie eksperymentuje z jakością druku i papieru, więc przez kilka najbliższych wydań możemy spodziewać się zmian w tym zakresie. Przypomnijmy także, że wkrótce ma wystartować crowdfunding udziałowy, dzięki któremu odbudowa magazynu ma odbywać się sprawniej.