Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2022, 22:14

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Nad RPG fantasy Techlandu pracują weterani z CDP Red; pierwszy art

Po sukcesie Dying Light 2 firma Techland nie zwalnia tempa, rekrutując utalentowanych pracowników do nowego, ambitnego projektu. Wśród nich są m.in. ludzie, którzy przyłożyli rękę do hitów studia CD Projekt Red.

Jak informowaliśmy w naszej poprzedniej wiadomości, firma Techland bardzo optymistycznie patrzy w przyszłość, licząc na rekordowe przychody ze sprzedaży swoich gier w bieżącym roku. Co ciekawe, członek zarządu polskiej spółki, Karol Bach, poinformował w wywiadzie dla Pulsu Biznesu, że intensywne prace nad Dying Light 2 nie przeszkodziły producentowi angażować się w nowy, tajemniczy projekt gry RPG umiejscowionej w świecie fantasy.

Ogłoszenie

Możemy podejrzewać, że niezatytułowana jeszcze produkcja będzie tworzona z niemałym rozmachem. Świadczą o tym zakrojone na szeroką skalę poszukiwania utalentowanych osób, które pomogą studiu w stworzeniu owego nowego tytułu AAA. Poniżej zamieszczamy ogłoszenie udostępnione przez Techland na swoim oficjalnym twitterowym koncie.

Jak widzimy, post opatrzony jest również grafiką koncepcyjną, która prawdopodobnie związana jest z niezapowiedzianą jeszcze produkcją (poniżej możecie jej się przyjrzeć uważniej). Niestety nic więcej nie wiemy na temat wielkiego projektu, ale krążą pogłoski, iż może on powstać na bazie porzuconego przed laty Hellraid.

Poszukiwany, poszukiwana

Techland już jakiś czas temu rozpoczął prace nad nadchodzącą grą, ale dopiero teraz mają one ruszyć pełną parą. Potrzebne są więc dodatkowe ręce do pracy, ponieważ część zespołu nadal będzie się skupiać na rozwijaniu Dying Light 2. Lista poszukiwanych specjalistów jest dość imponująca. Jak możemy przeczytać na stronie producenta, oferuje on blisko 70 stanowisk, między innymi reżysera kreatywnego, który będzie odpowiedzialny za określenie jasnej wizji gry i stworzenie jej fundamentów.

Elitarna ekipa

O ile nieobsadzone jeszcze miejsca z pewnością robią duże wrażenie na zainteresowanych, tak jeszcze ciekawszy jest zatrudniony do tej pory skład – może dawać nadzieję, że nowy tytuł będzie kolejnym asem w rękawie Techlandu. Poniżej kilka nazwisk, które w swoim portfolio mają udział w wielkich projektach:

  • Karolina Stachyra – reżyser kreatywna, wcześniej współpracowała z CD Projekt Red przy Wiedźminie 2: Zabójcach królów, Wiedźminie 3: Dzikim Gonie oraz przy dodatkach DLC do tej drugiej produkcji.
  • Arkadiusz Borowik – główny twórca narracji, wcześniej współpracował z CD Projekt Red przy Wiedźminie 2: Zabójcach królów, Wiedźminie 3: Dzikim Gonie oraz przy dodatkach DLC do tej drugiej produkcji .
  • Bartosz Ochman – reżyser otwartego świata, wcześniej pracował przy takich produkcjach jak Cyberpunk 2077 czy Wiedźmin 3: Dziki Gon.
  • Mario Maltezos – reżyser kreatywny, w przeszłości pracował z takimi firmami jak Ubisoft (Prince of Persia: Piaski czasu), Warner Bros. (Mad Max) i Microsoft.
  • David McClure – główny projektant gry, wcześniej związany z Arkane Studios (Deathloop), Deep Silver i Playground Games.
  • Kevin Quaid – główny animator z ponad 8 latami doświadczenia, zebranymi w Guerrilla Games podczas prac nad takimi tytułami jak Horizon Zero Dawn i jego dodatek The Frozen Wilds.