Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2022, 11:50

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Dying Light 2 zwróciło się w miesiąc, 2022 ma być rekordowy dla Techlandu

Techland, polski producent gier, spodziewa się, że dzięki fantastycznemu odbiorowi Dying Light 2 zakończy rok z rekordowymi wynikami.

Jak informowaliśmy w jednym z naszych artykułów, kontynuacja gry Dying Light z 2015 roku w miesiąc od premiery sprzedała się w liczbie 5 milionów egzemplarzy. Dzięki temu sukcesowi polski producent wyrasta na istotnego gracza na globalnym rynku najbardziej prestiżowych tytułów AAA.

Co ciekawe, nie tylko Dying Light 2 cieszy się ogromną popularnością. Pierwsza część pierwszoosobowego horroru mimo upływu czasu również ma stałą rzeszę fanów. Jak twierdzi członek zarządu firmy Techland, Karol Bach, ma to związek z długoterminowym wsparciem tytułów przez producenta.

Udało nam się to osiągnąć dzięki modelowi polegającemu na długoletnim wsparciu wyprodukowanych przez nas tytułów, co przekłada się na większe zaangażowanie graczy i umożliwia nam długoterminową monetyzację, W roku 2021 mieliśmy 7,6 mln użytkowników Dying Light, podczas gdy w roku premiery było ich 7,1 mln – poinformował w wywiadzie dla Pulsu Biznesu Karol Bach.

Firma Techland nie rzuca słów na wiatr, dlatego też oficjalnie ogłosiła, że niedługo po premierze Dying Light 2 wyda dwa rozszerzenia, dodatkowo napędzając sprzedaż swojego tytułu.

Koszty produkcji Dying Light 2 zwrócone w miesiąc

Według szacunków polskiego producenta 2022 r. może być dla firmy rekordowy, jeśli chodzi o wpływy. Aby zobrazować sytuację, CFO Techlandu poinformował, że szacunkowe koszty produkcji najnowszego dzieła firmy, oscylujące w granicach 100 mln dolarów, zwróciły się po miesiącu sprzedaży.

Ten rok będzie rekordowy pod względem przychodów – zdecydowanie pobije 2015, w którym wydaliśmy pierwszą część Dying Light. Wówczas część przychodów trafiła do zewnętrznego wydawcy – firmy Warner Bros – a tym razem sami wydaliśmy grę – powiedział Karol Bach.

Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by śmiało twierdzić, że sequel pobije swoją popularnością oryginał, którego sprzedaż kształtuje się na poziomie około 20 mln egzemplarzy.

{cytat}Według ekspertów rynek gier z każdym rokiem rośnie – jest już znacznie większy niż rynek filmowy i muzyczny razem wzięte. Dzięki naszemu potencjałowi – nawet przy założeniu, że Dying Light 2 zdobędzie taki sam udział w rynku jak Dying Light – dotrzemy do znacznie większej liczby graczy. – dodał członek zarządu firmy Techland.

Techland trafi w końcu na giełdę?

Biorąc pod uwagę jak mocno Techland pręży muskuły na polskim rynku wydawniczym, co jakiś czas pojawiają się informacje o możliwym wejściu spółki na giełdę. Plotki te są stale podsycane rzekomymi rozmowami, jakie przedsiębiorstwo prowadzi z domami maklerskimi. Niestety póki co nie znamy żadnych oficjalnych szczegółów na ten temat ze strony producenta. Być może w podjęciu tej decyzji pomoże ewentualny sukces kolejnej gry studia – RPG-a fantasy z otwartym światem.

Jeśli jesteś zainteresowany najnowszym dziełem firmy Techland, zachęcamy do obejrzenia porywającego gameplaya znajdującego się poniżej.