Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2021, 10:08

autor: Przemysław Dygas

Muck - darmowy survival zdobywa popularność na Steamie

Steama podbija powoli kolejny survival. Tym razem jest nim Muck, czyli dzieło stworzone przez youtubera o nicku Dani. W szczytowym momencie w produkcję grało prawie 17 tysięcy osób.

W SKRÓCIE:
  • Na Steamie pojawił się kolejny survival, który szybko zdobywa popularność.
  • Jest nim Muck, czyli prosty sandboks z elementami roguelike.
  • Za jego stworzenie odpowiada youtuber Dani.

Do długiej listy gier survivalowych na Steamie dołączyła nowa pozycja. Jest nią Muck, czyli niepozorna produkcja stworzona z użyciem silnika Unity, której autorem jest youtuber o nicku Dani. Jego internetowa rozpoznawalność wyraźnie przełożyła się na popularność tytułu. W szczytowym momencie w Muck grało bowiem 16,7 tysiąca osób. Równie imponujący wynik produkcja osiągnęła na Twitchu. W pewnym momencie transmisje z niej oglądało 22 tysiące widzów.

Dani zdecydował się na stworzenie swojego własnego sandboksa pod wpływem komentarzy zamieszczonych pod jednym z jego filmów. Widz zarzucił mu, że najprawdopodobniej nie byłby w stanie stworzyć własnej wieloosobowej gry survivalowej. Youtuber poczuł potrzebę, by udowodnić internaucie, że się myli. Korzystając z licznych internetowych poradników stworzył więc prostą produkcję, którą następnie umieścił w serwisie Steam.

Muck to nieskomplikowany sandboks z elementami roguelike’a. Grę rozpoczynamy na losowo generowanej mapie i w ciągu dnia zbieramy surowce, wznosimy budynki i tworzymy potrzebne przedmioty. Nocą musimy się za to bronić przed hordami przeciwników, wśród których znajdą się również potężni bossowie. Ważnym aspektem produkcji jest fakt, że udostępniono ją za darmo.

To proste połączenie okazało się wystarczające dla wielu graczy. Aktualnie recenzje gry na Steamie są bowiem przytłaczająco pozytywne. Z pewnością możemy założyć, że duża część z nich to głosy fanów youtubera. Wśród nich można znaleźć jednak opinie, które szczerze chwalą grę.

Dobry sposób, by wykorzystać 3-4 godziny. Relaksująca i prosta gra… Mogłaby stać się naprawdę niezła dzięki aktualizacjom.

- Wyrm Wizard

Zgarnijcie paru przyjaciół i będziecie się świetnie bawić marnując czas przez 2-3 godziny. To naprawdę zabawna i prosta gra.

- Beef Bus

Jak na darmową grę, która waży mniej niż gigabajt, byłem w stanie wyciągnąć z niej parę godzin rozrywki. Zdecydowanie powinniście ją sprawdzić ze znajomymi bądź samemu.

- ConnorIsNot

Pozostaje więc jedynie pytanie, jak długo potrwa fenomen tej niepozornej produkcji. Bardzo prawdopodobne, że po chwilowym zachwycie widzów Daniego, zniknie ona w natłoku kolejnych gier na Steamie. Na razie jednak zyskuje na popularności, więc być może warto ją wypróbować. Szczególnie, gdy jej cena wynosi równe 0 złotych.