Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2007, 12:50

MTV i Jerry Bruckheimer zakładają nowe studio

Czy MTV jest na tyle bogate żeby powalczyć również na rynku gier? Oczywiście. Niecałe pół roku temu spółka wyłożyła 500 milionów dolarów, które mają pomóc zbudować w ciągu najbliższych dwóch lat silny koncern wydawniczy. Już w chwili obecnej firma jest posiadaczem Harmonix i GameTrailers, ale co się może stać, jeżeli do gry wejdą większe nazwiska?

Czy MTV jest na tyle bogate żeby powalczyć również na rynku gier? Oczywiście. Niecałe pół roku temu spółka wyłożyła 500 milionów dolarów, które mają pomóc zbudować w ciągu najbliższych dwóch lat silny koncern wydawniczy. Już w chwili obecnej firma jest posiadaczem Harmonix i GameTrailers, ale co się może stać, jeżeli do gry wejdzie ktoś z zewnątrz?

Jerry Bruckheimer, jeden z najbogatszych producentów w Hollywood podpisał umowę z MTV, na mocy której powstanie wspólnie zarządzane studio zajmujące się produkcją oprogramowania rozrywkowego. Bruckheimer jest właścicielem wielu smakowitych licencji, więc zapewne możemy oczekiwać gier ściśle powiązanych z produkcjami hollywoodzkimi.

W chwili obecnej poza informacją o porozumieniu kompletnie nic nie wiadomo. Studio nie posiada jeszcze żadnej nazwy, nie wiemy też jakich tytułów możemy spodziewać się w przyszłości. Wiemy za to jedno: tam gdzie jest Jerry Bruckheimer, pieniądze wydają się rosnąć na drzewach.

gry