Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2020, 12:33

autor: Czaruś

Mount & Blade 2: Bannerlord pozwala zagrać jako dziecko

Symulator średniowiecznego lorda Mount & Blade 2: Bannerlord od studia TaleWorlds nie zawsze traktuje się poważnie, a twórcy potrafią puścić do graczy oczko. Dowodem na to jest odkryty w grze easter egg, który pozwala nam zagrać jako dziecko. Nieoczekiwanie gra staje się wtedy nieco łatwiejsza.

W SKRÓCIE

  • W Mount & Blade 2: Bannerlord można zagrać dzieckiem, wystarczy wpisać „R” w kreatorze postaci.
  • Dzięki temu gra staje się łatwiejsza – duża tarcza prawie w całości osłania ciało naszego protagonisty.

Symulator średniowiecznego lorda od studia TaleWorlds, czyli Mount & Blade 2: Bannerlord, podbija świat. Tytuł został wydany we wczesnym dostępie 30 marca, a już stał się ogromnym sukcesem na platformie Steam i otrzymał na niej prawie 30 tys. recenzji. Oznacza to, że tysiące graczy nieustannie przemierzają świat Calradii w poszukiwaniu różnych sekretów. Jednym z nich jest możliwość zagrania jako dziecko. Aby to zrobić, wystarczy w kreatorze postaci wcisnąć klawisz „R” i puff, nasza dorosła postać zostanie zamieniona w „pociesznego” brzdąca.

Mount & Blade 2: Bannerlord pozwala zagrać jako dziecko - ilustracja #1
Popatrzcie na niego! Jaki słodki zabijaka. Źródło: użytkownik o nicku JustThiser, Reddit

Zdaje się, że to użytkownik Reddita o nicku JustThiser jako pierwszy odkrył (a przynajmniej nagłośnił) istnienie takiego easter egga. Należy przyznać, że wygląda to dość zabawnie.

Granie jako niepełnoletni obywatel Calradii nie jest jednak decyzją wyłącznie czysto estetyczną, gdyż może realnie wpłynąć na zabawę. O ile ubrania dostosowują się do wyglądu dziecka, o tyle broń nie. Bieganie z za dużym orężem ma oczywiście swój walor humorystyczny i potencjał na mema, jednak to nie wszystko. Jak zauważa portal Game Rant, wybierając odpowiednią tarczę jesteśmy w stanie zasłonić praktycznie całą naszą postać, co może być przydatne podczas bitwy i ułatwić rozgrywkę.

Mount & Blade 2 : Bannerlord pomimo licznych błędów (które są ciągle łatane przez twórców) zjednał sobie przychylność graczy i obecnie 82% recenzji tego tytułu jest pozytywnych. Jeżeli zastanawiacie się, czy kupić grę w obecnym stanie, zapraszamy do materiału Heda z TVGRY.