Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2020, 12:42

CoD: Modern Warfare 2 Remastered zablokowane w Rosji przez Sony

Rosyjski odział firmy Sony odmówił wydania gry Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered w PlayStation Store. Powodem może być słynna misja No Russian.

CoD: Modern Warfare 2 Remastered zablokowane w Rosji przez Sony - ilustracja #1
Misja „No Russian” w Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered.
W skrócie:
  1. rosyjski oddział Sony zablokował wydanie Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered w lokalnym PlayStation Store;
  2. powodem najpewniej jest kontrowersyjna misja „No Russian”;
  3. wersje na PC i XONE mają ukazać się w Rosji zgodnie z planem, czyli pod koniec miesiąca.

Od wczoraj posiadacze PlayStation 4 mogą cieszyć się Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered, czyli produkcją oferująca odświeżoną wersję kampanii z przebojowego FPS-a z 2009 roku. Okazuje się jednak, że do zabawy nie mogą dołączyć gracze z Rosji, gdyż lokalny oddział firmy Sony odmówił wydania tego tytułu w PlayStation Store.

Informację tę przekazało na Twitterze oficjalne rosyjskie konto serii Call of Duty. Zapewniono równocześnie, że wydania Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered na PC i Xboksa One ukażą się w tym kraju zgodnie z planem, czyli za miesiąc.

Na wspomnianym twitterowym koncie pokreślono również, że kampania w grze ukazuje kompletnie fikcyjne wydarzenia i wiernie odtwarza tryb fabularny z pierwowzoru z 2009 roku. Taka deklaracja pozwala nam przypuszczać, że źródłem problemów z lokalnym oddziałem Sony może być słynna misja No Russian, w której gracz jako agent CIA, pracujący pod przykrywką w grupie terrorystycznej, przeprowadza atak na moskiewskie lotnisko.

W trakcie tej sekwencji gracz mógł zmasakrować tłumy cywilów w terminalu. Scena wywołała w 2009 roku, przed premierą Call of Duty: Modern Warfare 2, ogromne kontrowersje. Firma Activision ostatecznie zdecydowała się zostawić ją w grze, ale dodano opcję pominięcia tej misji.

Przypomnijmy, że na razie Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered ukazało się tylko na PlayStation 4. Sony uzyskało czasową wyłączność na ten tytuł i wydania na PC oraz Xboksa One zadebiutują dopiero pod koniec tego miesiąca.

  1. Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered w PlayStation Store
  2. Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered – strona oficjalna
  3. Oficjalna strona cyklu Call of Duty