Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 kwietnia 2015, 16:49

autor: Jiker

Mortal Kombat X rozpoczyna podbój urządzeń mobilnych

Posiadacze iPhone'a i iPada mogą już przetestować długo oczekiwaną bijatykę Mortal Kombat X. Najnowsze dzieło studia NetherRealm prezentuje się bardzo okazale i wszystko wskazuje na to, że przebije sukces Injustice i WWE Immortals – poprzednich gier walki zespołu zarządzanego przez Eda Boona.

Na tydzień przed premierą długo oczekiwanej bijatyki Mortal Kombat X przeznaczonej na PC i konsole, doczekaliśmy się debiutu mobilnej edycji. Produkcja studia NetherRealm, oferowana póki co wyłącznie w App Store, została udostępniona w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami. Premiera na smartfonach i tabletach z systemem Android odbędzie się w przeciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin.

Już na wstępie należy zaznaczyć, że nie mamy tu do czynienia z klasyczną bijatyką, którą bez wątpienia byłoby ciężko dostosować do specyfiki urządzeń wyposażonych w ekran dotykowy. Twórcy ze studia NetherRealm – niezwykle doświadczeni w tej materii – skorzystali ostatecznie z rozwiązań, które sprawdziły się już wcześniej przy okazji takich mobilnych projektów jak Injustice: Gods Among Us i WWE Immortals.

W efekcie w Mortal Kombat X na smartfony i tablety nie sprawujemy bezpośredniej kontroli nad słynnymi wojownikami biorącymi udział w śmiercionośnym turnieju walki, a jedynie skupiamy się na wyprowadzaniu ciosów i ataków specjalnych. Wiąże się to z koniecznością wykonywania tapnięć i gestów, aktywujących określone akcje (w tym kombosy, system X-Ray oraz fatality). Istotą rozgrywki jest przewidywanie zachowań przeciwnika i wyprowadzanie skutecznych kontr.

W zmaganiach biorą udział trzyosobowe drużyny. Dotyczy to zarówno zmagań ze sztuczną inteligencją w ramach trybu solowego, jak i w sieciowym multiplayerze. Opcja wieloosobowa sprowadza się do tzw. Fraction Wars – gracze zrzeszają się we frakcje i wspólnie pracują na jak najlepszy wynik grupy. Co ciekawe, do frakcji przynależą nie tylko gracze mobilni, ale też ci grający na pecetach i konsolach.

W grze zawarto też elementy typowe dla karcianek. Podczas zabawy gracz odblokowuje kolejne postacie i tworzy z nich własną talię, z pomocą której przywołuje wojowników na pole bitwy. Dostęp do bohaterów uzyskujemy w zamian za wygrane pojedynki lub kupując ich za prawdziwe pieniądze. Nie sposób nie wspomnieć też o robiącej bardzo dobre wrażenie grafice, napędzanej przez Unreal Engine.