Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2017, 03:27

autor: Vergil

Monster Hunter World zmierza na PC, PS4 i Xboksa One

Gra Monster Hunter World, o której plotkowało się już od jakiegoś czasu, doczekała się oficjalnej zapowiedzi. Produkcja została zaprezentowana światu poprzez widowiskowy materiał wideo z rozgrywki.

Po kilku latach cykl Monster Hunter przestaje być dobrem ekskluzywnym dla konsol Nintendo. Na konferencji Sony zaprezentowano fragment rozgrywki z Monster Hunter World oraz podzielono się z graczami informacją, że tytuł trafi do sprzedaży w przyszłym roku. Najnowsza gra z serii zmierza na PlayStation 4, Xboksa One i PC – warto jednak odnotować, że komputerowi gracze poczekają na nią nieco dłużej niż konsolowcy.

Na potrzeby Monster Hunter World deweloperzy przygotowali zupełnie nowy kontynent, który przemierzymy w skórze tytułowego łowcy. Na dzikie bestie będące znakiem rozpoznawczym serii zapolujemy zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innych graczy, w ramach internetowego trybu współpracy. Podobnie jak miało to miejsce wcześniej, motorem napędowym zabawy będą zlecenia na konkretne potwory – ich truchła z kolei mają być doskonałym źródłem zasobów, z których stworzymy ulepszenia dla broni i pancerza.

Monster Hunter World zabierze nas w podróż na zupełnie nowy kontynent, na którym stawimy czoła niewidzianym dotąd bestiom. - Monster Hunter World zmierza na PC, PS4 i Xboksa One - wiadomość - 2017-06-13
Monster Hunter World zabierze nas w podróż na zupełnie nowy kontynent, na którym stawimy czoła niewidzianym dotąd bestiom.

Osobną wzmiankę należy poświęcić terenowi działań, który nie dość że ma mieć otwarty charakter (obędzie się bez doczytywania kolejnych obszarów mapy; eksplorację usprawni możliwość dosiadania wybranych stworów), to jeszcze ma sprawiać wrażenie żyjącego ekosystemu. Przykładowo, nic nie stanie na przeszkodzie, by napuścić na siebie dwie kreatury i w ten sposób osłabić lub nawet unicestwić cel misji bez brudzenia sobie rąk. Bez wpływu na obraną przez nas taktykę nie pozostanie również budowa terenu i roślinność – jak możemy zobaczyć na powyższym filmie, prowadzony przez nas bohater bez trudu ukryje się w gęstej, wysokiej trawie.

Jako ciekawostkę trzeba też dodać, że będzie to pierwsza gra z serii, która zadebiutuje jednocześnie w Japonii i na zachodnich rynkach.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Monster Hunter: World

Monster Hunter: World