Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2022, 13:39

Monster Hunter Rise - recenzje chwalą jakość konwersji na PC

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje pecetowego Monster Hunter: Rise. Wynika z nich, że firma Capcom opracowała wyśmienitą konwersję, zwłaszcza pod względem technicznym.

Jutro na rynku zadebiutuje pecetowa edycja Monster Hunter: Rise. Już teraz jednak w sieci pojawiło się wiele recenzji tego wydania i wynika z nich, że firma Capcom przygotowała wyborną konwersję na PC.

W chwili pisania tej wiadomości pecetowe Monster Hunter: Rise posiada średnią ocen na poziomie 88% według serwisu Metacritic. Jest to dokładnie taki sam wynik, jak w przypadku wydanego w marcu ubiegłego roku pierwowzoru na Nintendo Switch.

Przykładowe recenzje Monster Hunter: Rise na PC

 1. God is a Geek – 10/10
 2. Screen Rant – 5/5
 3. RPG Fan – 92/100
 4. PCGamer – 90/100
 5. PCGamesN – 9/10
 6. TheSixthAxis – 9/10
 7. Wccftech – 9/10
 8. PCInvasion – 8.5/10
 9. Evereye.it – 8/10
 10. WindowsCentral – 4/5

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach gry, to polecamy naszą recenzję, w której przyznaliśmy wydaniu Monster Hunter: Rise na Nintendo Switch ocenę 9.0/10.

 1. Recenzja gry Monster Hunter: Rise – prawdziwa rewolucja dla mobilnych łowców

Wydanie pecetowe jest tym samym, świetnym RPG-iem akcji, co pierwowzór na Switcha (więcej o tym możecie przeczytać w artykule o recenzjach wydania konsolowego), więc najciekawsze są opinie dotyczące warstwy technicznej. Pod tym względem edycja PC ma być wyśmienita.

Recenzenci chwalą ulepszoną grafikę oraz fakt, że wyższa rozdzielczość pozwala docenić detale, które na Switchu były trudne do dostrzeżenia. Wydanie PC ma również oferować dobrą optymalizację silnika i działać dobrze nawet na słabszych konfiguracjach sprzętowych.

Jedyną wadą, wymienianą w większości recenzji, jest brak możliwości zaimportowania na PC zapisów stanu gry z wydania na Nintendo Switch. Dlatego weterani, którzy wcześniej bawili się na konsoli, po przesiadce na pecety będą musieli rozpocząć karierę łowcy potworów od zera.

Przypomnijmy, że pecetowe Monster Hunter: Rise zadebiutuje jutro, czyli 12 stycznia. Gra zaoferuje lokalizację kinową, a więc z polskimi napisami. Na Steamie dostępne jest od pewnego czasu demo, które pozwala sprawdzić tytuł przed premierą.

 1. Monster Hunter Rise – poradnik do gry
 2. Oficjalna strona gry