Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2022, 13:45

Phil Spencer marzy o uniwersalnych banach miedzy platformami

Phil Spencer z Xboksa chciałby powstania międzyplatformowego systemu banów. Wspomniał też o czarnej liście.

Phil Spencer udzielił ostatnio wywiadu dla New York Times, w którym mówił o tym, jak elementy metaverse przenikają do branży gier. W czasie rozmowy szef Xboksa zdradził, że w przyszłości chciałby zobaczyć międzyplatformowy system banów.

Założenie tego pomysłu jest dość proste – jeśli osoba dostałaby bana w określonym miejscu, to obowiązywałby on również na innych platformach. Należy mieć jednak na uwadze, że byłoby to trudne do zrealizowania. Wymagałoby bowiem współpracy między wieloma firmami oferującymi własne usługi sieciowe.

Coś, co chciałbym zobaczyć, ale to trudne do zrealizowania dla branży, to system, który sprawiałby, że kiedy ktoś dostaje bana w jednej z naszych sieci, to otrzymuje go również w innych usługach.

Warto przypomnieć, że z banami na szerszą skalę eksperymentowało już Activision. Cheaterzy w CoD Warzone otrzymywali blokady na wszystkich posiadanych przez siebie kontach, niezależnie od tego czy grali na nich w battle royale, czy nie. Obejmowało to jednak tylko PC.

Inną opcją, którą zaproponował Spencer, jest czarna lista. Użytkownicy przypisywaliby do niej osoby, z którymi nie chcieliby grać. Najlepiej byłoby, gdyby ona również działała międzyplatformowo.

Dodatkowo Phil Spencer podkreślił, że Microsoft ciągle pracuje nad skuteczniejszym wyłapywaniem toksycznych graczy w sieci Xbox Live.

Czas pokaże, czy kiedykolwiek otrzymamy tak rozbudowane systemy, banujące toksycznych lub oszukujących graczy.

  1. Xbox – strona oficjalna