Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2022, 10:38

Activision pozwało firmę sprzedającą cheaty do CoD: Warzone

Activision złożyło pozew przeciwko firmie udostępniającej oprogramowanie cheaterskie, które zapewnia przewagę graczom i niszczy „ekosystem” gry Call of Duty: Warzone.

4 stycznia Activision złożyło w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla okręgu Centralnej Kalifornii pozew przeciwko popularnej stronie internetowej EngineOwning, która sprzedaje cheaty do Call od Duty: Warzone oraz innych strzelanek, takich jak Halo Infinite czy seria Battlefield. Tym sposobem firma stara się położyć kres działającej niezgodnie z prawem organizacji, rozpowrzechniającej oprogramowanie zaprojektowane w celu uzyskania przewagi w grach sieciowych. Według wydawcy oskarżeni byli w pełni świadomi, że ich zachowanie narusza regulaminy Activision, ale mimo to kontynuowali swoją działalność.

EngineOwning oferuje szeroką gamę cheatów – od wspomagania celowania przez ujawnianie lokalizacji przeciwników po usuwanie odrzutu broni. Takie „wsparcie” daje ogromną przewagę w rozgrywkach online i psuje ideę stojącą za grami sieciowymi.

Ostatnio Activision dokłada wielu starań, aby stłumić fale oszustów w grach Call of Duty: Warzone oraz Vanguard. W tym celu firma wprowadziła nowy system Anti-Cheat Ricochet. Wkrótce potem na Twitterze pojawiła się informacja, że doprowadziło to do zbanowania 48 000 cheaterów. W pozwie Activision twierdzi, że w ciągu ostatniego roku było w stanie zidentyfikować i zablokować setki tysięcy kont cheaterów.

Nie jest jeszcze jasne, co EngineOwning planuje zrobić w związku z pozwem. Mamy jednak nadzieję, że taki ruch w końcu położy kres cheaterom albo przynamniej okaże się milowym krokiem w walce z nimi. Jeśli jesteście zainteresowani, cały pozew znajdziecie tutaj.