Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2022, 12:15

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Mojang zmienił concept art z Minecraft: The Wild Update, fani wyśmiewają sytuację

Mojang edytował concept art związany z The Wild Update. Gracze myśleli, że kłamstwa twórców na temat zawartości gry się skończyły, jednak nic bardziej mylnego.

Jak Minecraft, to The Wild Update. O niespełnionych obietnicach Mojanga wspomniałam już nie raz, jednak należy deweloperowi przyznać, że jest konsekwentny. W filmie przedstawiającym proces tworzenia lasów mangrowych w Minecrafcie pojawiła się dziwnie znajoma grafika.

Drobny szczegół

Można powiedzieć, że na tym etapie gracze Minecrafta po prostu się czepiają. We wspomnianym filmie, około czwartej minuty, możecie zobaczyć grafikę koncepcyjną aktualizacji The Wild Update. W oryginalnej wersji w miejscu pustego pola przedstawiała ona las brzozowy.

Mojang zmienił concept art z Minecraft: The Wild Update, fani wyśmiewają sytuację - ilustracja #1
Zaktualizowana grafika. Źródło: youtube.com/c/minecraft
Mojang zmienił concept art z Minecraft: The Wild Update, fani wyśmiewają sytuację - ilustracja #2
Oryginalna grafika. Źródło: twitter.com/eckoxsoldier

W Minecraft zagrasz w Xbox Game Pass

Zmiany w grafikach koncepcyjnych nie są w porządku

Niektórzy gracze zwracają uwagę na to, że przerabianie concept artów to trochę zbyt dalekie posunięcie. Jasne, można czegoś finalnie nie dodać do gry, jednak zmiana grafiki nie jest w porządku. Krytyka zaczęła się od żartobliwych stwierdzeń, takich jak poniższe:

"There is no birch forest in Ba Sing Se". Gaslighting w najlepszym wydaniu. Naprawdę słabe – napisał Creator409.

{cytat}

COnCepT aRt nIE zoBOwiĄZUje – napisał GamerBoiPlayz.

Przechodząc do nieco poważniejszych zarzutów.

Prawdopodobnie podchodzi to też pod fałszywą reklamę. Jeśli Mojang/Microsoft zostanie kiedykolwiek przyłapany, twierdząc, iż jest to oryginalny concept art, to powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności – napisał RainbowCatastrophe.

Jakby nie patrzeć, to tylko concept art, wiemy czego się spodziewać. Grafika nie musi oddawać tego, co będzie w grze, tylko sprawia, że jesteś niesłowny. Nie pokazuj i nie zapowiadaj, że coś pojawi się w grze, zanim nie będziesz miał co do tego pewności – napisał omnipotentworm.

W zasadzie trudno się z taką argumentacją nie zgodzić. O ile sam fakt niewprowadzenia do gry lasu brzozowego jest całkiem zrozumiały, to usuwanie go z grafiki koncepcyjnej wygląda zupełnie tak, jakby Mojang chciał zamieść tę sprawę pod dywan. Dodatkowo robiąc to dość niezdarnie.

  1. 15 fajnych gier z multi, w których spokojnie pogadasz ze znajomymi
  2. Najważniejsze gry dekady – 17 tytułów, które zmieniły branżę

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.