Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2016, 10:44

autor: Makek

Mody do Fallouta 4 na PlayStation 4 wciąż bez daty premiery

Pierwotnie zaplanowana na koniec czerwca premiera modów do gry Fallout 4 na PlayStation 4 wciąż się nie odbyła. Na oficjalnym Twitterze serii Fallout pojawiła się jednak informacja, że twórcy pracują razem z Sony nad wsparciem modyfikacji na PS4, choć na razie nie mogą zdradzić konkretnych informacji.

Narzędzia moderskie to dla wielu osób znak rozpoznawczy gier od Bethesda Game Studios. Nie inaczej jest oczywiście z ostatnią produkcją studia – grą Fallout 4, która wsparcie modów na PC otrzymała w kwietniu tego roku. Autorzy zapowiedzieli także pojawienie się modyfikacji na konsolach, choć na razie możemy z nich korzystać tylko na Xboksie One. Data premiery modów na PlayStation 4 wciąż nie jest znana.

Mody na PlayStation 4 mogą zajmować nie więcej niż 900 MB, co może rodzić problemy przy przenoszeniu narzędzi moderskich do Fallouta 4 na konsolę Sony. - Mody do Fallouta 4 na PlayStation 4 wciąż bez daty premiery - wiadomość - 2016-08-02
Mody na PlayStation 4 mogą zajmować nie więcej niż 900 MB, co może rodzić problemy przy przenoszeniu narzędzi moderskich do Fallouta 4 na konsolę Sony.

Na oficjalnym twitterowym profilu serii Fallout pojawił się post dotyczący wsparcia modów do czwartego Fallouta na PS4. Twórcy przyznali w nim, że pracują z Sony nad rozwiązaniem problemu, a więcej informacji przekażą, jak tylko będą mogli. Pierwotnie modyfikacje do Fallouta 4 miały pojawić się na PlayStation 4 pod koniec czerwca, jednak studio Bethesda przesunęło premierę, nie ujawniając jednocześnie nowej daty. Być może za kłopotami stoją kwestie techniczne, narzucające ograniczenie wielkości modyfikacji na konsoli Sony wynoszące 900 MB (na Xboksie One limit ten wynosi 2 GB).

Do całej sprawy odniósł się także Pete Hines, szef marketingu studia Bethesda, który na Twitterze ogłosił:

„Podzielimy się konkretnymi informacjami na temat wsparcia modów do Fallouta 4 na PS4, jak tylko będziemy takie posiadać. Nie będziemy ryzykować dalszymi opóźnieniami mówiąc coś niepewnego. Wyjaśniliśmy już nasz problem innym jednostkom, żebyśmy mogli ruszyć dalej. Nie chcę jednak wchodzić w szczegóły – gdybym miał możliwość wyjaśnienia całej sprawy wszystkim zainteresowanym to zrobiłbym to już dawno.”

Od wspomnianego przesunięcia premiery modów do Fallouta 4 na PlayStation 4 minął już ponad miesiąc. Choć najnowsze informacje wciąż nie przynoszą żadnych konkretów, to rzucają nieco światła na całą sprawę, co, miejmy nadzieję, przyspieszy pojawienie się narzędzi moderskich na konsoli Sony.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fallout 4

Fallout 4