Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2020, 11:32

autor: Adrian Werner

Mod wprowadza rasy z The Elder Scrolls do Baldur's Gate 3

W sieci pojawił się ciekawy mod Adventurer's Guide to Tamriel. Wprowadza on do gry Baldur’s Gate 3 rasy znane z cyklu The Elder Scrolls.

Od debiutu Baldur's Gate III we wczesnym dostępie minęło raptem kilka tygodni, a gra już może pochwalić się dużą i aktywną społecznością moderską. Jedną z najnowszych godnych uwagi modyfikacji jest Adventurer's Guide to Tamriel. Projekt pozwala tworzyć reprezentantów ras pochodzących z uniwersum cyklu The Elder Scrolls.

Obecnie mod pozwala kreować bohaterów z takich grup jak Imperialna (Cyrondiil), Breton, Nord, Redguard, Altmer, Bosmer, Dunmer oraz Orsi. Nie zabrakło także ludzi oraz elfów w wersjach znanych z serii TES. Dostępne są również podrasy.

Modyfikacja jest na wczesnym etapie produkcji – najnowsza wersja, wypuszczona kilka godzin temu, opatrzona jest numerem 0.3.0.1, wiec autor (NellsRelo) ostrzega, że wiele elementów jest jeszcze mocno niedopracowanych. Ponadto aktualizacje samej gry mogą spowodować w przyszłości problemy z działaniem moda, zanim jego twórca odpowiednio dostosuje swoje dzieło.

 - Mod wprowadza rasy z The Elder Scrolls do Baldur's Gate 3 - wiadomość - 2020-10-27

Mimo tych zastrzeżeń już teraz Adventurer's Guide to Tamriel jest godnym uwagi projektem. Warto dodać, że autor nie zamierza poprzestać na dodaniu ras. W planach jest również wprowadzenie m.in. zaklęć z uniwersum The Elder Scrolls. NellsRelo nie musiał zaczynać od zera, gdyż kilka lat temu rozpoczął prace nad adaptacją uniwersum TES na potrzeby stołowej gry fabularnej Dungeons & Dragons w jej piątej edycji. Sporo rozwiązań w zakresie mechaniki miał więc już dobrze przemyślanych, zanim Baldur's Gate III trafiło do sprzedaży.

Instalacja moda Adventurer's Guide to Tamriel jest prosta. Najlepiej posłużyć się programem Candor Mod Manager. Wspiera on szereg gier, więc po jego uruchomieniu należy wpierw wybrać BG3, potem skorzystać z opcji „Add Mod”, a następnie wskazać aplikacji plik .zip moda (nie musicie go wypakowywać). Następnie zaznaczcie „AdventurersGuide-RacesModule" i zainstalujcie moda za pomocą funkcji „Install Selected Mods"

  1. Adventurer's Guide to Tamriel - strona moda
  2. Pobierz moda z naszego FTP
  3. Baldur's Gate 3 w Early Access to na razie fundament pod wielkie RPG
  4. Widziałem Baldur's Gate 3 i już zbieram drużynę, bo jestem zachwycony
  5. Baldur’s Gate 3 naszych marzeń – czego oczekujemy od powrotu legendy RPG?
  6. Baldur’s Gate 3 – poradnik
  7. Baldur’s Gate III – strona oficjalna