Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2020, 11:02

autor: Aquma

Twórcy Cyberpunk 2077 dementują przeciek dotyczący fabuły

Studio CD Projekt RED zdementowało przeciek, który pojawił się wczoraj na forum 4chan. Sugerował on, że fabuła Cyberpunka 2077 kopiuje pomysły z Fallout: New Vegas. Dowiedzieliśmy się też, że wersje recenzenckie jeszcze nie zostały rozesłane.

W SKRÓCIE:

  1. na forum 4chan pojawił się „przeciek”, który przyrównywał wątek fabularny Cyberpunka 2077 do opowieści znanej z Fallout: New Vegas;
  2. źródłem plotek miała być kopia recenzencka;
  3. studio CD Projekt RED zdementowało plotkę, stwierdzając, że nie ma ona pokrycia w rzeczywistości, a recenzenci nie otrzymali jeszcze dostępu do gry.

Na forum 4chan pojawił się wczoraj przeciek, który sugeruje, że fabuła Cyberpunka 2077 jest „zrzynką” z Fallout: New Vegas. Według autora wpisu jest tak m.in. z powodu czipu, który ma w głowie postać gracza, a także możliwości nawiązania współpracy z poszczególnymi frakcjami i gangami. Podobnie miały wypadać również zakończenia. Źródłem informacji rzekomo była kopia recenzencka gry.

Twórcy Cyberpunk 2077 dementują przeciek dotyczący fabuły - ilustracja #1
CP2077 – „przeciek” z forum 4chan.

To zrzynka z New Vegas. Masz specjalny chip, którego chcą wszystkie frakcje, bo zapewni im władzę nad Night City.

- możesz stanąć po stronie Arasaki i stać się jego prawą ręką lub zdradzić go i przejąć firmę;

- możesz stanąć po stronie Militech i pokonać Arasakę, stając się ważnym graczem w nowej dominującej korporacji na świecie;

- możesz stanąć po stronie któregoś z różnych gangów Night City i sprzymierzyć się z nimi, by pokonać Arasakę, czyniąc ten gang dominującym w Night City;

- możesz wysadzić Night City w powietrze za pomocą bomby atomowej;

- możesz powiedzieć „walić to wszystko” i opuścić Night City z kochanką / kochankiem, pod warunkiem, że on lub ona kocha cię na tyle, by wyjechać.

Deweloperzy ze studia CD Projekt RED odnieśli się do tych rewelacji w poście opublikowanym na Twitterze, jednoznacznie dementując „przeciek”. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że twórcy nie wysłali jeszcze egzemplarzy gry recenzentom – na razie możecie więc spokojnie ignorować „bazujące” na nich spoilery i przecieki.

To nie ma żadnego sensu. Poza tym nie wysłaliśmy jeszcze kopii recenzenckich – czytamy we wpisie.

Przypominamy, że Cyberpunk 2077 zadebiutuje 19 listopada 2020 roku. Gra będzie dostępna na komputerach, platformie Google Stadia oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Dzięki wstecznej kompatybilności produkcję ogramy również na PlayStation 5 oraz Xboksie Series X / S, zaś w przyszłym roku deweloperzy wypuszczą aktualizację, dzięki której wykorzysta ona pełną moc sprzętu dziewiątej generacji.

  1. Cyberpunk 2077 - strona oficjalna
  2. Wszystko o Cyberpunk 2077
  3. Widziałem Cyberpunk 2077 i wiem, czego CDPR nie udało się dopracować
  4. Słyszałem Cyberpunka 2077 po polsku… i chyba będę grał w angielską wersję
  5. Grałem 4 godziny w Cyberpunka 2077 – to świetna gra, ale…
Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077