Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2022, 09:20

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Mod do Spider-Mana przywraca twarz Petera Parkera z PS4; fani zachwyceni

Pecetowi gracze Marvel's Spider-Man mogą pobrać modyfikację, która przywraca oryginalny wygląd Petera Parkera z czasów PS4. Miłośnicy pierwowzoru nie kryją zadowolenia.

Źródło fot. Insomniac Games
i

Aktor John Bubniak służył jako model Petera Parkera w oryginalnym wydaniu Marvel's Spider-Man na PS4, jednak przed wydaniem remastera tytułu na PS5 Insomniac Games zastąpiło go wizerunkiem Bena Jordana. Owe zmiany podyktowane były rzekomo tym, iż pozwoliło to na „lepsze dopasowanie twarzy” do pierwotnego głosu postaci.

Wielu fanów Bubniaka było z tego powodu bardzo niezadowolonych, domagając się przywrócenia jego wyglądu do produkcji. Niezależnie od tego, model Bena Jordana pojawił się w pecetowej i konsolowej wersji Marvel’s Spider-Man Remastered, a także w grze Marvel’s Spider-Man: Miles Morales na PS5 (bez wątpienia nową twarz zobaczymy również w nadchodzącej konwersji tytułu na PC).

Kwestią czasu było pojawienie się modyfikacji, która przywróci oryginalny wygląd Petera Parkera. I tak, ku uciesze graczy, użytkownik strony NexusMods o ksywce DaigronCDM udostępnił mod John Bubniak – PS4 Face Restoration. Jak sama nazwa wskazuje, pozwoli on użytkownikom komputerów osobistych doświadczyć Marvel's Spider-Man z pierwotnym projektem postaci.

Warto zauważyć, że modyfikacja nie odtwarza jeden do jednego modelu twarzy Bubniaka. Według DaigronCDM dzieje się tak dlatego, że mod częściowo wykorzystuje dane zarówno z wersji z 2018 roku, jak i zremasterowanego portu na PC. Jednak opierając się wyłącznie na zrzutach ekranu udostępnionych przez autora, można stwierdzić, iż dokonał on imponującego wyczynu.

Ten z kolei nie uszedł uwadze społeczności graczy, którzy nie kryją zadowolenia z powrotu oryginalnego Petera Parkera. Poniżej możecie zobaczyć kilka komentarzy umieszczonych na portalu Reddit.

Niech Bóg błogosławi gry na PC i mody. Teraz ludzie mogą doświadczyć czegoś bliższego oryginałowi – napisał użytkownik Flowerstar1.

Stara twarz jest lepsza. Miała więcej osobowości, była wyjątkowa i świeża. Włosy, krzaczaste brwi, 45-letnie zmarszczki na czole. To wszystko dodawało osobowości temu Peterowi i naprawdę sprawiało, że wydawał się wyjątkowy i świeży.

Nowy model wygląda jak każdy cholerny losowy, generyczny biały facet. W tej nowej twarzy jest zero osobowości – Dahorah.

Zdecydowanie zamierzam pobrać ten mod. Tak bardzo przyzwyczaiłem się do oryginalnego modelu Petera Parkera na PS4, kiedy został wydany – 9Kti6ZvDPps2.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej