Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 1 października 2022, 14:15

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Projekt fana upodabnia lokacje z Cyberpunka 2077 do tych z Edgerunners

Serial Cyberpunk: Edgerunners z pewnością wywarł wielki wpływ na ponowne zainteresowanie się tytułem studia CD Projekt RED. Produkcja Netfliksa spodobała się do tego stopnia, że gracze zaczęli tworzyć mody upodabniające oryginał do serialu.

Źrodło fot. CD Projekt RED
i

Aktualizacja

Kratoes, czyli autor moda, udzielił nam zgody na hostowanie mirrora projektu wraz z instrukcją instalacji.

  1. Edgerunners Location Additions - pobierz mod z naszego FTP

Inne mody tego autora

Warto wspomnieć o innych modyfikacjach Kratoesa, gdyż to jeden z niewielu moderów specjalizujących się nie tylko w modyfikowaniu istniejących lokacji do CP2077, ale również dodawaniu nowych.

  1. South Californian Badlands – mod pozwala zwiedzać wcześniej niedostępne południowe pustynne regiony zlokalizowane poza miastem. Autor nie tylko odblokował je do eksploracji, ale zapełnił je również nowymi lokacjami i przedmiotami do znalezienia.
  2. No Tell Motel - Expanded – wprowadza zupełnie nową lokację do Cyberpunka 2077. Są nią najwyższe piętra zlokalizowanego w dzielnicy Watson motelu No-Tell.
  3. Unofficial Content Patch – mod odblokowuje obszerną, wcześniej niedostępną lokację. Jest ona otwarta dla eksploracji i zawiera sporo ciekawych atrakcji.
  4. Simple E3nvironment – modyfikacja przerabia lokacje wokół mieszkania V, tak aby były identyczne z tymi z pierwszej prezentacji gry na E3 2018.

Oryginalna wiadomość

Cyberpunk 2077 znów stał się bardzo popularny. Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że dzieło studia CD Projekt Red rozeszło się już w 20 milionach kopii, trafiając również na listę bestsellerów Steama. Taki sukces to bez wątpienia zasługa świetnie przyjętego anime Edgerunners. Coraz bardziej rozkwita również scena moderska produkcji, pozwalająca graczom przenieść do świata gry nie tylko ulubione postacie z serialu, ale i lokacje.

Na portalu Nexus Mods znajdziemy wiele modyfikacji inspirowanych Cyberpunkiem: Edgerunners. Wśród nich największą popularnością cieszy się ta pozwalająca na wykreowanie w grze postaci Lucy – towarzyszki protagonisty serialu. Niedawno pojawił się inny ciekawy mod, który zmienia stylistykę oryginalnych lokacji na tę znaną z anime.

Co prawda nie jest to jakieś specjalnie imponujące dzieło, ale na pewno subtelne smaczki, które wprowadza, pozwalają lepiej odtworzyć klimat produkcji Netfliksa. Poniżej możecie zobaczyć kilka dostarczonych przez autora projektu porównań miejscówek przed zastosowaniem modyfikacji i po jej wgraniu.

Projekt fana upodabnia lokacje z Cyberpunka 2077 do tych z Edgerunners - ilustracja #1

Oryginalna lokacjaNexusMods

Projekt fana upodabnia lokacje z Cyberpunka 2077 do tych z Edgerunners - ilustracja #2

Lokacja z użyciem modyfikacjiNexusMods

Projekt fana upodabnia lokacje z Cyberpunka 2077 do tych z Edgerunners - ilustracja #3

Oryginalna lokacjaNexusMods

Projekt fana upodabnia lokacje z Cyberpunka 2077 do tych z Edgerunners - ilustracja #4

Lokacja z użyciem modyfikacjiNexusMods

Projekt fana upodabnia lokacje z Cyberpunka 2077 do tych z Edgerunners - ilustracja #5

Oryginalna lokacjaNexusMods

Projekt fana upodabnia lokacje z Cyberpunka 2077 do tych z Edgerunners - ilustracja #6

Lokacja z użyciem modyfikacjiNexusMods

Wygląda na to, że zarówno „Redzi”, jak i Cyberpunk łapią drugi oddech. Fala wznosząca, na której obecnie znajdują się twórcy, dobrze wróży przed przyszłoroczną premierą oficjalnego dodatku do ich flagowego dzieła – Widma wolności.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej