Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 28 listopada 2014, 11:49

autor: Góral

Mobilna perełka tygodnia – Monument Valley

Z okazji wypuszczenia dodatku The Forgotten Shores do świetnej gry logicznej Monument Valley, postanowiliśmy przypomnieć Wam o tej produkcji w dzisiejszej odsłonie mobilnej perełki.

W kwietniu na urządzeniach mobilnych ukazała się jedna z ciekawszych mobilnych gier logicznych tego roku. Mowa oczywiście o Monument Valley autorstwa studia ustwo. Dość szybko okazało się, że gracze docenili ten tytuł, kupując w cztery miesiące ponad milion egzemplarzy. Ciepłe przyjęcie produkcji zachęciło dewelopera do stworzenia rozszerzenia. Dodatek został udostępniony na początku listopada użytkownikom wersji iOS, a ostatnio trafił do miłośników Androida i dlatego też postanowiliśmy przypomnieć Wam o Monument Valley.

The Forgotten Shores wprowadziło do zabawy osiem nowych poziomów, co przekłada się na niemal taką samą ilość zabawy, co w wersji podstawowej – a tę można przejść w około 90 minut. Z recenzji opublikowanej w serwisie Pocket Gamer wynika, że twórcy stanęli na wysokości zadania, dostarczając graczom znakomitą zawartość, która bardziej przypomina sequel, niż zwykłe DLC.

Skoro świetna gra dostaje niezły dodatek, to chyba wszyscy powinni skakać z radości. Tak się jednak nie stało. Niektórzy fani obrazili się bowiem na dewelopera za fakt, że nowe mapy są sprzedawane w cenie około 10 zł. Wiele osób sądziło bowiem, ze rozszerzenie udostępniane będzie za darmo, a że tak się nie stało, to postanowili zbojkotować Monument Valley, zmieniając swoje wcześniejsze wysokie oceny w App Store na 1 gwiazdkę.

Jak więc widać, nie da się dogodzić wszystkim, jednak dla fanów „podstawki” The Forgotten Shores wydaje się być zakupem obowiązkowym. Natomiast jeżeli w ogóle nie mieliście do czynienia z Monument Valley, to czym prędzej nadrabiajcie zaległości.

Na koniec przypominamy, że w Monument Valley wcielamy się w księżniczkę Idę, podróżującą przez kolejne lokacje fantastycznej krainy. Naszym zadaniem jest pomóc jej przedostać się z jednego punktu do drugiego, manipulując perspektywą. Tytuł wyróżnia się nie tylko ciekawym podejściem do rozgrywki, ale także wysmakowaną i dopracowaną oprawą graficzną.