Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 września 2021, 22:16

autor: Entelarmer

Mission: Impossible 7 i Top Gun: Maverick opóźnione

Paramount Pictures przesunął premiery swoich filmów. Mowa o Mission: Impossible 7 i Top Gun: Maverick, które zobaczymy dopiero w przyszłym roku.

Dopiero co pisaliśmy o przeszkodach, z jakimi zmagali się producenci Top Gun: Maverick jeszcze przed początkiem pandemii koronawirusa. Niestety, to właśnie COVID-19 ponownie dał się im we znaki. Wytwórnia Paramount Pictures poinformowała o przesunięciu premier Top Gun: Maverick, Mission: Impossible 7 oraz Jackass Forever (via Deadline).

Pierwszy z tych filmów trafi do kin nie w listopadzie, lecz dopiero 27 maja 2022 roku. Wcześniej na ten dzień zapowiadano premierę nowego Mission: Impossible, które z kolei przesunięto na 30 września 2022 r. Podobne opóźnienie zaliczył Jackass Forever – z 22 października na 4 lutego.

Paramount Pictures podjęło tę decyzję po konsultacji z ekspertami odnośnie rozwoju sytuacji z koronawirusem. Chodzi konkretnie o wariant delta COVID-19, który w ostatnim czasie dał o sobie znać m.in. w USA. To zniechęca coraz więcej osób do wizyt w kinach, co potwierdza choćby przytaczane przez Deadline badanie National Research Group. Tak więc dla wytwórni przeniesienie premier swoich filmów – zwłaszcza potencjalnych hitów pokroju Mission: Impossible – jest w pełni uzasadnione. Widzom nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość.

  1. Oficjalna strona wytwórni Paramount Pictures