Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2012, 11:15

autor: moir

Minecraft – sprzedano ponad 5 milionów egzemplarzy na platformy mobilne

Minecraft szwedzkiego studia Mojang cieszy się niesłabnącą popularnością. Kieszonkowa edycja gry rozeszła się już w nakładzie ponad 5 milionów, a łączna sprzedaż tytułu na wszystkich dostępnych platformach przekroczyła 17,5 miliona egzemplarzy.

Minecraft cieszy się niesłabnącą popularnością od czasów wersji alfa. - Minecraft – sprzedano ponad 5 milionów egzemplarzy na platformy mobilne - wiadomość - 2012-12-14
Minecraft cieszy się niesłabnącą popularnością od czasów wersji alfa.

Jak poinformował Johan Bernhardsson, jeden z pracowników studia Mojang, na co dzień pracujący przy wydaniu Minecraft na platformy mobilne, kieszonkowa wersja jednej z najpopularniejszych gier ostatnich lat przekroczyła próg 5 milionów sprzedanych kopii. Tym samym łączna ilość wszystkich zakupionych egzemplarzy gry wynosi ponad 17,5 miliona – w tym około 8 mln na PC i 4,5 mln na konsoli Xbox 360.

Wersja dostępna na Androidzie oraz iOS jest zdecydowanie uboższa od swoich odpowiedników na PC i Xboksa - swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim możliwości prowadzenia wspólnej rozgrywki poprzez lokalną sieć Wi-Fi. Twórcy ujawnili także, że trwają prace nad pełnoprawną formą multiplayer – poprzez Internet.

O ogromnej popularności gry, także w naszym kraju, świadczy liczba odsłon oraz materiałów wideo zamieszczanych na portalu YouTube. 6 z 10 najpopularniejszych pod względem ilości subskrypcji kanałów w Polsce dotyczy w głównej mierze tematyki związanej z Minecraftem.

Minecraft – sprzedano ponad 5 milionów egzemplarzy na platformy mobilne - ilustracja #2Minecraft podbił świat na długo przed swoją oficjalną premierą 18 listopada ubiegłego roku – udostępniona w wersji alfa, a następnie beta, gra cieszyła się większą popularnością niż niektóre pełnoprawne tytuły. Nowatorska produkcja przyciągnęła rzesze fanów dzięki całkowitej swobodzie, jedynym ograniczeniem nałożonym na gracza jest jego własna wyobraźnia. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że każda kolejna rozgrywka jest inna – gra każdorazowo generuje całkowicie unikatowy, nowy i nieograniczony świat.