Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2015, 12:22

autor: Renox

Minecraft – sprzedano 20 milionów egzemplarzy gry na PC

Studio Mojang ujawniło, że jak dotąd udało się sprzedać 20 milionów egzemplarzy gry Minecraft w wersji na komputery PC. W ciągu zaledwie ostatnich 24 godzin kupiono ponad 10 tysięcy kopii tego tytułu.

Sprzedano 20 milionów kopii gry Minecraft na PC. - Minecraft – sprzedano 20 milionów egzemplarzy gry na PC - wiadomość - 2015-07-01
Sprzedano 20 milionów kopii gry Minecraft na PC.

Minecraft, sandboksowa gra niezależnego studia Mojang, to prawdziwy fenomen. Prosta w mechanice, zaprojektowana z myślą o kreatywności graczy podbiła serca milionów osób na całym świecie. Gra ustanowiła 12 rekordów Guinnessa, była najcześciej oglądaną produkcją w marcu tego roku na YouTube, zajmując ostatecznie zaszczytne miejsce na czele listy najpopularniejszych gier wideo we wspomnianym serwisie. Do grona tych wszystkich osiągnięć niewątpliwie można zaliczyć też najnowszą informację, która pojawiła się na oficjalnej stronie gry. Studio Mojang ujawniło bowiem, że jak dotąd udało się mu sprzedać 20 milionów egzemplarzy gry w wersji na komputery PC (Mac oraz Windows). Będąc bardziej szczegółowymi, mówimy tutaj o liczbie wynoszącej w momencie pisania tej wiadomości 20 007 731 kopii. Natomiast w ciągu ostatnich 24 godzin, bo taka informacja również jest dostępna, producenci sprzedali 10 433 sztuk Minecrafta na PC.

W ostatecznym rozrachunku producent zainteresował swoją produkcją zdecydowanie ponad 70 milionów nabywców. Do stycznia sprzedano wszak 30 milionów egzemplarzy mobilnej wersji gry, Minecraft: Pocket Edition, natomiast w maju Mojang informował o 20 milionach egzemplarzy kupionych przez posiadaczy konsol Xbox 360 oraz Xbox One. Nie można również zapomnieć o tym, że gra dostępna jest też na konsolach firmy Sony - PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita. Dzisiejsza informacja stanowi więc pewnego rodzaju wisienkę na torcie, o której nie omieszkał wspomnieć przedstawiciel studia Mojang, Daniel Kaplan. Podziękował on na swoim Twitterze za wsparcie i lojalność, jaką gracze nieustannie darzą szwedzkiego dewelopera.