Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 listopada 2014, 15:06

autor: Jiker

Minecraft: Pocket Edition zaktualizowany do wersji 0.10.0 (m.in. ulepszona grafika, usunięte błędy i nowe ogrodzenia)

Twórcy ze studia Mojang wypuścili aktualizację 0.10.0 do mobilnego Minecrafta. Nie wprowadza ona zbyt wiele nowej zawartości, ale za to poprawia jakość warstwy wizualnej, wydajność gry oraz usuwa sporo błędów. Update mogą przetestować użytkownicy Androida oraz iOS.

Studio Mojang udostępniło kolejną aktualizację mobilnej odsłony Minecraft: Pocket Edition. Sporych rozmiarów update oznaczony numerem 0.10.0 usuwa błędy, ulepsza szatę graficzną, a przede wszystkim dodaje nieco nowej zawartości. Z aktualizacją mogą się zapoznać posiadacze obu mobilnych wersji Minecrafta, dedykowanych smartfonom i tabletom z systemami Android oraz iOS.

Najnowsza aktualizacja usprawnia grę na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze, update usuwa sporą liczbę większych i mniejszych błędów, ulepszając przy okazji warstwę wizualną. Twórcy poprawili wygląd wody (i udźwiękowili ją, gdy płynie), a także wzbogacili oprawę o szereg nowych efektów cząsteczkowych, nadających całości bardziej nowoczesnego charakteru (lepiej prezentuje się teraz m.in. mgła). Udało im się również podkręcić system oświetlenia, co zaowocowało pięknymi zachodami Słońca. Na szczęście nie zapomnieli o optymalizacji – zauważalny wzrost wydajności dotyczy jednak tylko właścicieli urządzeń z 64-bitowymi układami centralnymi.

Jeśli chodzi o nową zawartość, to gracze mogą od teraz zdecydowanie bardziej zaszaleć w kontekście ogrodzeń i bram (doszło kilka nowych typów), cieszyć się z cyklu dobowego w trybie Creative, a także z „niezatapialnych” młodych zwierząt. W przypadku edycji na iOS godne uwagi jest przede wszystkim dodanie wsparcia dla iPhone’a 6 i 6 Plus. Ze szczegółami na temat aktualizacji możecie się zapoznać za pośrednictwem serwisu Minecraft Wiki (na dołączonym filmie możecie zobaczyć update 0.10.0 w wersji alfa). Stamtąd też można dowiedzieć się, że kolejna aktualizacja o numerze 0.11.0 wprowadzi do mobilnego Minecrafta m.in. łodzie oraz wiosła, za pomocą których będzie można swobodnie przemierzać akweny wodne.

Minecraft: Pocket Edition zadebiutował na rynku mobilnym w 2011 roku. Pierwotnie gra była tytułem ekskluzywnym dla smartfona Xperia PLAY, ale już wkrótce możliwość zagrania w niego otrzymali pozostali użytkownicy Androida, a niedługo później także posiadacze sprzętu firmy Apple. W kwietniu tego roku dowiedzieliśmy się, że Minecraft: Pocket Edition sprzedał się w liczbie ponad 21 milionów egzemplarzy, będąc najpopularniejszą odsłoną kultowej produkcji studia Mojang (pozostaje nią do teraz).