Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2020, 11:44

Minecraft – nieszczęsny rok 2020 uwieczniony w grze

Jeden z fanów Minecrafta stworzył materiał, na którym prezentuje najważniejsze, jego zdaniem, wydarzenia 2020 roku – od konfliktu pomiędzy Iranem i USA, przez pandemię, kończąc na starcie rakiety lecącej z misją na Marsa.

Minecraft – nieszczęsny rok 2020 uwieczniony w grze - ilustracja #1
Co jeszcze czeka nas w 2020 roku?

W SKRÓCIE:

  1. gracz Minecrafta stworzył zestawienie najważniejszych momentów 2020 roku;
  2. znalazło się tam miejsce dla wszystkich głośnych wydarzeń, takich jak pandemia, pożary w Australii, śmierć George’a Floyda czy napięcia pomiędzy państwami;
  3. nie zabrakło także kilku mniej znanych rzeczy.

Rok 2020 jest przez wielu uważany za jeden z najgorszych momentów w historii od dawna – nagromadzenie dramatycznych wydarzeń i problemów jest wręcz niesamowite. Jeden z graczy Minecrafta postanowił stworzyć oryginalną wizualizację, która prezentuje wszystkie najważniejsze momenty ostatnich kilku miesięcy.

Rok 2020 – Greatest Hits

Made a timeline of 2020. Hope you like it. (part 3) from r/Minecraft

Na materiale jest sporo rzeczy znanych większości internautów. Chodzi o napięcia pomiędzy Iranem i USA (a także Stanami Zjednoczonymi i Chinami), pandemię koronawirusa SARS-CoV-2, która dosłownie rzuciła ludzkość na kolana, pożary w Australii, w lutym będące na ustach wszystkich czy śmierć George’a Floyda. Znalazła się też wzmianka o niedawnym starcie rakiety zawierającej na pokładzie łazik Perseverance, której celem jest Mars.

Miesiąc

Wydarzenie na filmiku

Styczeń

Konflikt między Iranem i USA

Luty

Pożary w Australii

Marzec

Pandemia COVID-19

Kwiecień

Inwazja szerszeni azjatyckich

Maj

Śmierć George’a Floyda

Czerwiec

Napięcia pomiędzy Chinami i Indiami

Lipiec

Wysłanie łazika Perseverance na Marsa

Mniej znane wydarzenia

Na filmie znalazło się także miejsce dla kilku mniej znanych wydarzeń, które mogą być obce osobom spoza danego regionu świata.

Wzmianka o tzw. „szerszeniach zabójcach” dotyczy pochodzącego z Azji, niebezpiecznego gatunku owada, który niedawno pojawił się w USA i stanowi olbrzymie zagrożenie dla tamtejszej populacji pszczół, nie wspominając już o ludziach. Żądło tego zwierzęcia jest na tyle długie, że potrafi przebić nawet specjalny strój ochronny pszczelarza, a użądlenia są bardzo bolesne i niebezpieczne – szerszenie często atakują w grupach, dostarczając do ciała ofiary dawkę toksyny porównywalną z tą, z którą mamy do czynienia przy ukąszeniu niektórych węży.

Z kolei wzmianka o Chinach i Indiach dotyczy napięć pomiędzy tymi dwoma państwami w dolinie rzeki Galwan oraz w rejonie jeziora Pangong – ich główną przyczyną jest rywalizacja o prymat w regionie. Dotychczas w starciach zginęło kilkudziesięciu żołnierzy. Jeśli nie dojdzie do uspokojenia sytuacji, potencjalnie może się ona skończyć nawet wojną na dużą skalę (warto pamiętać, że obydwa kraje są mocarstwami atomowymi).

  1. Nowy wymiar swobody - recenzja gry Minecraft
  2. Minecraft – poradnik
  3. Minecraft – strona oficjalna