Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2021, 14:18

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Duże poprawki i nowe dźwięki otoczenia w Minecraft Bedrock Beta

Nowy update do Minecraft Bedrock Edition przynosi poprawki wielu błędów, które zostały zgłoszone przez graczy, oraz sprawia, że Nether jest jeszcze bardziej klimatycznym miejscem.

Ostatni raz aktualizacja do Minecrafta w edycji Bedrock (czyli wersji multiplatformowej) została wydana w połowie grudnia 2020 roku. Wczoraj, po ponad trzymiesięcznej pracy, ukazał się nowy update do popularnej sandboksowej produkcji.

Aktualizacja oznaczona jako 1.16.210 nie przynosi żadnych rewolucyjnych zmian, lecz skupia się na poprawieniu rzeczy wprowadzonych w wersji 1.16. Między innymi gracze przebywający w Nether usłyszą więcej klimatycznych, ambientowych dźwięków, a twórcy map oraz dodatków do gry otrzymali odświeżone zestawy tekstur.

Duże poprawki i nowe dźwięki otoczenia w Minecraft Bedrock Beta - ilustracja #1
Zmiany w najnowszej aktualizacji dotyczą m.in. krainy Nether.

Oprócz tego poprawka przynosi wiele rozwiązań różnych bugów, w większości zgłoszonych przez graczy. Skupiono się na najpopularniejszych błędach, takich jak crashe występujące podczas rozgrywki, czy też problemy z synchronizacją w wersji xboksowej. Patch poprawia również stabilne działanie tytułu na PC oraz konsolach. Twórcy zachęcili, by dalej dzielić się znalezionymi bugami na oficjalnej stronie studia Mojang.

Na rewolucję gracze muszą poczekać do wersji 1.17, która wprowadzi do gry m.in. nowe, bardziej realistyczne pasma górskie. Pełną listę wszystkich zmian w aktualizacji 1.16.210 można znaleźć na oficjalnej stronie gry.