Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2021, 12:15

autor: Przemysław Dygas

Minecraft 1.17 wprowadzi nowe góry, zobacz porównanie ze starymi

Kolejna wersja Minecrafta wprowadzi zmiany w generatorze świata. Gra wzbogaci się o nowe, realistyczne góry.

W SKRÓCIE:
  • Minecraft 1.17 wprowadzi zmiany w generatorze świata.
  • W świecie gry pojawią się nowe, realistyczne łańcuchy górskie.
  • Będą wyższe i bardziej złożone od dotychczasowych wzniesień.

Wielkimi krokami zbliża się Minecraft w wersji 1.17, która przyniesie kolejne zmiany w popularnym sandboksie. Zmodernizowany zostanie między innymi generator świata. Dzięki niemu w świecie gry zobaczymy realistyczne łańcuchy górskie. Już na pierwszy rzut oka wyglądają one diametralnie inaczej. Jednocześnie twórcy zapewnili, że wprowadzenie nowego rodzaju gór nie oznacza usunięcia starego rozwiązania. Dotychczasowe wzniesienia nadal będą pojawiać się w grze pod nazwą Extreme Hills.

Góry nowego rodzaju są nie tylko bardziej wiarygodne, ale także o wiele wyższe i bardziej złożone. Niektóre z wygenerowanych łańcuchów górskich zostaną podzielone na poszczególne biomy zmieniające się wraz z wysokością. Na samym dole możemy liczyć na łagodne wzniesienie porośnięte lasem, które dalej zmieni się w otwartą przestrzeń, by na końcu gracz musiał przedzierać się przez pokryte śniegiem urwiska. Zagrożeniem będzie m.in. puch śnieżny, który zapadnie się pod naszym ciężarem. Jest on związany ściśle z biomem górskim. Spacerów w takim terenie nie ułatwią także kozły, które chętnie staranują graczy i odrzucą ich na duże odległości.

Aktualnie powyższych zmian doświadczyć można na specjalnym serwerze Beta w Minecraft w wersji Bedrock. Jest to multiplatformowa edycja gry oparta o język C++. Wszystkie nowości trafią jednak również do Java Edition, gdy udostępniona zostanie pełna wersja aktualizacji 1.17. Swoją premierę będzie miała latem tego roku. Jej podtytuł to Jaskinie i klify, co wyraźnie wskazuje, jakie elementy gry ulegną zmianom. Oprócz tego aktualizacja wprowadzi nowe bloki, moby oraz przedmioty.