Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2021, 12:00

Minecraft 1.17 pre-release już dostępny - powrót świeczek i nowe osiągnięcia

Wielkimi krokami zbliża się premiera aktualizacji Caves & Cliffs do Minecrafta. Gra otrzymała właśnie aktualizację 1.17 pre-release.

W SKRÓCIE:
  • Minecraft otrzymał aktualizację 1.17 pre-release.
  • Wprowadza ona poprawki bugów i nowe osiągnięcia.
  • Do gry powracają także świeczki.

Wyczekiwane przez graczy Caves & Cliffs jest coraz bliżej. Dowodem na to, że aktualnie Minecraft znajduje się na ostatniej prostej do tego ważnego update’u jest opublikowanie aktualizacji 1.17 pre-release. Oznacza ona, że twórcy skupią się od teraz jedynie na naprawianiu istniejących problemów, a nową zawartość zobaczymy dopiero przy wydaniu pełnej wersji 1.17.

Opublikowany właśnie pre-release wprowadza więc bardzo małe zmiany. Najbardziej zauważalna jest długa lista bugów, które zostały naprawione. Twórcy wprowadzili do gry także 11 nowych osiągnięć. Powracają również świeczki, których tekstury zostały nieco odświeżone.

Lista zmian nie jest więc długa, lecz musimy pamiętać, że to jedynie przystanek przed premierą głównej aktualizacji, którą jest Caves & Cliffs. Wprowadzi ona do gry nowe bloki, moby, a także zmiany w sposobie generowania świata. W dalszej perspektywie Minecraft wzbogaci się także o nowe biomy oraz nieco bardziej realistyczne góry. Pierwszą część update’u otrzymamy tego lata.