Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2009, 09:19

autor: Jiker

Milion egzemplarzy Forza Motorsport 3

Forza Motorsport 3, najnowsza odsłona popularnej serii gier wyścigowych na konsolę Xbox 360, w pierwszym miesiącu obecności na rynku znalazła ponad milion nabywców, poinformował koncern Microsoft. Wydawca najnowszej produkcji studia Turn 10 ujawnił także statystyki wypracowane przez niezwykle zorganizowaną społeczność posiadaczy gry.

Forza Motorsport 3, najnowsza odsłona popularnej serii gier wyścigowych na konsolę Xbox 360, w pierwszym miesiącu obecności na rynku znalazła ponad milion nabywców, poinformował koncern Microsoft. Wydawca najnowszej produkcji studia Turn 10 ujawnił także statystyki wypracowane przez niezwykle zorganizowaną społeczność fanów gry.

Okazuje się zatem, że do wczoraj fani Forzy 3 podłączeni do Internetu przejechali w czasie wyścigów aż 952 miliony kilometrów – czyli, krótko mówiąc, okrążyli ziemię już 23800 razy (!) lub też odbyli trzy podróże z Ziemi na Słońce i z powrotem. Dokonali tego w trakcie 64 milionów sesji, które trwały w sumie 6,6 milionów godzin. Ciekawe w jakim czasie podobne statystyki udało się osiągnąć poprzedniej odsłonie Forza Motorsport, która według nieoficjalnych informacji sprzedała się w nakładzie około czterech milionów egzemplarzy.

Milion egzemplarzy Forza Motorsport 3 - ilustracja #1

Dowiedzieliśmy się również, że w wewnętrznym serwisie aukcyjnym, za pośrednictwem którego można m.in. sprzedawać za wirtualne pieniądze posiadane przez siebie samochody, przeprowadzono 1,5 miliona licytacji, w ramach których postawiono 4 miliony ofert. Wartość wszystkich transakcji to blisko 19 miliardów dolarów.

Wraz z ogłoszeniem powyższych wyników Microsoft opublikował w ramach Xbox Live najnowsze, świąteczne DLC do Forza Motorsport 3. Dodatek Hot Holidays Car Pack, kosztujący 400 punktów MS (czyli około 5 euro), wprowadza do gry dziesięć nowych samochodów. Wśród nich znalazły się po raz pierwszy wirtualne wersje Ferrari 458 Italia oraz najnowszego modelu Nissana GT-R Spec V. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że kolejne DLC zostanie wprowadzone do sprzedaży w czasie trwania imprezy North American International Auto Show w Detroit. Wystartuje ona 11 stycznia i potrwa niemal równe dwa tygodnie.

Forza Motorsport 3 została okrzyknięta przez media najlepszą grą wyścigową dostępną obecnie na rynku. Produkcja studia Turn 10 zdobyła bardzo wysokie noty, z których średnia według serwisu Metacritic.com kształtuje się obecnie na poziomie 92%. W recenzji gry-online.pl FM3 została doceniona przede wszystkim za wyśmienity model jazdy, wysoki poziom inteligencji rywali, aspekt społecznościowy oraz doskonałe opcje tuningowe i możliwości konfiguracyjne.