Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2015, 09:45

Microsoft weźmie udział w konferencji poświęconej grom na PC podczas E3

Na niecałe dwa tygodnie przed rozpoczęciem targów E3 firma Microsoft zapowiedziała, że weźmie udział w organizowanej przez serwis PC Gamer oraz AMD konferencji poświęconej grom na PC.

Walki Microsoftu o serca PC-owych graczy ciąg dalszy. Po zapewnieniach Phila Spencera – szefa marki Xbox – o tym, że Windows 10 będzie najlepszym wyborem dla fanów interaktywnej rozrywki oraz specjalnej styczniowej konferencji, gigant z Redmond zapowiedział, że na niecałe dwa miesiące przed premierą nowego systemu operacyjnego weźmie udział w konferencji poświęconej grom na PC podczas nadchodzących targów E3.

Trudno powiedzieć, by aplikacja do Xboksa zaspokajała oczekiwania na prawdziwy system operacyjny dla graczy. - Microsoft weźmie udział w konferencji poświęconej grom na PC podczas E3 - wiadomość - 2015-06-04
Trudno powiedzieć, by aplikacja do Xboksa zaspokajała oczekiwania na prawdziwy system operacyjny dla graczy.

Organizowana przez serwis PC Gamer oraz firmę AMD impreza towarzysząca przyciągnęła już wielu wydawców oraz deweloperów, z takimi markami jak Blizzard, Bohemia Interactive czy Square Enix na czele. Phil Spencer tłumaczy, dlaczego także Microsoft postanowił dołączyć do tego grona: „To dla nas doskonała okazja, by pomówić o Windowsie 10 – najlepszym systemie operacyjnym dla graczy, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy. Łączymy w nim to, co kochacie w graniu na Xboksie One z mocą Windowsa: otrzymacie więc aplikację do Xboksa, usługę Xbox Live, funkcję DVR dla niemal każdego tytułu oraz DirectX 12”. Oczywiście dziwić może, że głosem Microsoftu w sprawie interaktywnej rozrywki na PC jest szef marki konsolowej – jednak to wynik strategii giganta z Redmond, który ostatnimi czasy stara się mocniej połączyć obie platformy.

Pozycja szefa marki Xbox nie przeszkadza Philowi Spencerowi w byciu głównym przedstawicielem Microsoftu w sprawie gier na PC. - Microsoft weźmie udział w konferencji poświęconej grom na PC podczas E3 - wiadomość - 2015-06-04
Pozycja szefa marki Xbox nie przeszkadza Philowi Spencerowi w byciu głównym przedstawicielem Microsoftu w sprawie gier na PC.

Jakie nowości szykuje firma – tego dowiemy się już za niecałe dwa tygodnie. Konferencja rozpocznie się 17 czerwca o pierwszej w nocy czasu polskiego i potrwa trzy godziny. Zainteresowani będą ją mogli obejrzeć na platformie Twitch, pod tym adresem. Dla Microsoftu nie będzie to oczywiście ostatni występ podczas tegorocznego E3 – korporacja ma zaplanowany także własny panel.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Microsoft
  2. Oficjalna strona internetowa targów E3 2015