Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 lutego 2012, 13:38

autor: Hed

Microsoft szykuje kontroler w stylu tabletu dla następcy Xboksa 360?

Nowe plotki o następnej konsoli firmy Microsoft głoszą, że otrzyma ona wielofunkcyjny kontroler w stylu tabletu. Urządzenie podobno będzie zawierało przyciski znane ze standardowego pada oraz dotykowy ekran HD.

Microsoft szykuje kontroler w stylu tabletu dla następcy Xboksa 360?  - ilustracja #1
Czy do takiego zestawu wkrótce dołączy tablet?

Magazyn Xbox World opublikował nowe plotki o następcy Xboksa 360, który miałby otrzymać kontroler przypominający tablet. Jeśli wierzyć doniesieniom, firma Microsoft rozważa wykorzystanie urządzenia z dotykowym ekranem HD, kojarzącego się oczywiście z konsolą Wii U. Podobno ten pomysł jest jednak bardziej zaawansowany od gadżetu zaprezentowanego przez Nintendo.

Plotki przekazane przez serwis Gaming Everything głoszą, że Microsoft szykuje gadżet bardziej przypominający tablet od wspomnianego kontrolera z Wii U. Magazyn pisze, że na urządzeniu znajdziemy przyciski znane ze standardowego pada xboksowego. Dotykowy ekran posłuży za pilota podczas oglądania filmów i przeglądarkę, gdy będziemy surfować w Internecie. W trakcie grania pojawią się na nim także dodatkowe informacje o grze. Jedną z funkcji rzekomego tabletokontrolera będzie też opcja zdalnego wyświetlania obrazu z konsoli.

Microsoft szykuje kontroler w stylu tabletu dla następcy Xboksa 360?  - ilustracja #2
Skan magazynu przygotowany przez serwis Gaming Everything.

W tekście czytamy, że następca Xboksa 360 będzie centrum multimedialnym, oferującym rozrywkę dla całej rodziny. Magazyn martwi się o cenę konsoli – pakiet zawierający Kinecta i kontroler dotykowy mógłby kosztować nawet 399 funtów, czyli ok. 2200 zł. Takie wyliczenia to spekulacje, bo nie wiemy nawet, czy informacje o następcy „trzystasześćdziesiątki” są prawdziwe. Xbox World twierdzi, że Microsoft zapowie konsolę na tegorocznych targach E3.

Czy Microsoft rzeczywiście szykuje takie urządzenie? Jest to możliwe, bo tablety są obecnie na topie, więc kontroler z dotykowym ekranem mógłby spodobać się niejednemu potencjalnemu klientowi. Podobne plotki na ten temat pojawiły się na łamach serwisu Gamespot, który dodaje, że nowy interfejs Microsoftu, czyli Metro, aż „prosi się o to, aby go dotknąć”.