Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 8 maja 2014, 14:24

autor: Orbech

Microsoft pracuje nad nową częścią słynnej strategicznej serii. Czyżby kolejne Age of Empires?

Gigant z Redmond zatrudni pracownika na stanowisko Software Development Engineer, który będzie nadzorował prace zespołu nad nową grą typu AAA. Tytuł należeć ma do "ugruntowanej i ukochanej" strategicznej serii. Czyżby firma Microsoft pracowała nad kolejną odsłoną cyklu Age of Empires?

Gigant z Redmond postanowił zmienić trochę politykę firmy. Gracze mogą liczyć na większe skupienie koncernu na grach pecetowych. - Microsoft zatrudnia do prac nad nową grą strategiczną. Czy czeka nas zapowiedź kolejnej odsłony cyklu Age of Empires? - wiadomość - 2014-05-08
Gigant z Redmond postanowił zmienić trochę politykę firmy. Gracze mogą liczyć na większe skupienie koncernu na grach pecetowych.

Wygląda na to, że koncern Microsoft zamierza wywiązać się ze swoich obietnic, w których firma zapewniała, iż skupi się w większym stopniu na graczach pecetowych. Korporacja z Redmond poszukuje pracownika na stanowisko Software Development Engineer w Microsoft Studios, który ma sprawować pieczę nad pracą zespołu tworzącego nową grę typu AAA. Tytuł ten ma reprezentować znaną i „ukochaną” strategiczną serię. Microsoft ma na koncie kilka takich produkcji, lecz przez ostatnie lata niemal kompletnie porzucił ten gatunek. Zastanówmy się przez chwilę, o jaką grę może chodzić. Najprawdopodobniej Microsoft pracuje nad nową odsłoną serii Age of Empires, co miałoby wiele sensu, jeśli weźmiemy pod uwagę wiadomość o zaprzestaniu wspierania gry Age of Empires Online.

Na zdjęciu Phil Spencer, który niedawno został nowym szefem Microsoftu. - Microsoft zatrudnia do prac nad nową grą strategiczną. Czy czeka nas zapowiedź kolejnej odsłony cyklu Age of Empires? - wiadomość - 2014-05-08
Na zdjęciu Phil Spencer, który niedawno został nowym szefem Microsoftu.

Amerykański moloch ma jednak w swoim portfolio dużo więcej świetnych produkcji, które można wziąć pod uwagę. Kto wie, czy firma nie zapowie np. nowej części Rise of Nations. Możliwości jest co najmniej kilka i wszystkie są równie prawdopodobne. Na razie możemy jedynie spekulować. 9 czerwca odbędzie się konferencja Microsoftu na targach E3 - istnieje duża szansa, że to właśnie tam firma uchyli rąbka tajemnicy. Szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę zapowiedzi, wedle jakich koncern ma skupić się w tym roku na grach i nie powielać błędów z poprzedniego roku. Mamy nadzieję, że tym razem Microsoft stanie na wysokości zadania i zasypie nas nowymi zapowiedziami tytułów.

A jak wy sądzicie, o jaką grę może chodzić? Jednak Age of Empires, czy macie inne typy?

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.