Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2020, 09:57

autor: Adrian Werner

Microsoft nie zamierza porzucać abonamentu Xbox Live Gold

Firma Microsoft ucięła spekulacje, informując, że nie ma obecnie w planach porzucenia wymogu opłacania abonamentu Xbox Live Gold do zabawy wieloosobowej na konsolach.

Microsoft nie zamierza porzucać abonamentu Xbox Live Gold - ilustracja #1
Na razie nie ma co liczyć na pozbycie się abonamentu Gold.

Ostatnio pojawiły się spekulacje, że firma Microsoft może porzucić abonament Xbox Live Gold, pozwalając za darmo bawić się w multiplayerze na swoich konsolach. Niestety, te nadzieje okazały się płonne. Korporacja wystosowała komunikat informujący, że obecnie nie ma w planach żadnych zmian w funkcjonowaniu Xbox Live Gold. Tym samym nie ma szans na usunięcie konieczności posiadania subskrypcji do cieszenia się rozgrywkami wieloosobowymi.

Plotki o możliwej zmianie pojawiły się po tym, gdy w dokumentacji zmieniono termin „Xbox Live” na „Xbox online service”. Jak tłumaczy jednak Microsoft, zrobiono to po to, aby użytkownicy nie mylili płatnej usługi Gold z darmową sieciową funkcjonalnością, taką jak np. przechowanie zapisów stanu gry chmurze.

Część osób pewne nadzieje wiązała również z wiadomością, że tryb multiplayer Halo Infinite wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że projekt zostanie potraktowany jak inne produkcje free-to-play i zabawa w niego na konsolach będzie wymagała opłacania abonamentu Gold.

Decyzja taka nie dziwi, gdyż gracze konsolowi przyzwyczaili się do płacenia abonamentów. Warto dodać, że Microsoft promuje obecnie usługę Game Pass, która w wersji Ultimate zawiera nie tylko dostęp do zarówno xboksowego, jak i pecetowego wariantu usługi, ale również subskrypcję Xbox Live Gold, a przyszłości zapewni także dostęp do streamingowego grania w chmurze w ramach projektu Cloud Gaming.

Utrzymanie abonamentu Gold na konsolach jest o tyle kontrowersyjne, że gracze pecetowi nie muszą płacić ekstra, aby bawić się np. w Sea of Thieves czy Grounded. Jak jednak widać, Microsoft na razie nie zamierza naprawić tej nierówności.

  1. Nowy Xbox Series X – premiera, cena, gry
  2. Oficjalna strona firmy Microsoft

Ostatnia aktualizacja: 2020-08-06

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach