Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 lutego 2018, 14:59

autor: Jiker

Michael Fassbender w obsadzie kontynuacji Kung Fury

W pełnometrażowej kontynuacji obrośniętego niemałym kultem Kung Fury zagra m.in. Michael Fassbender. Aktor dołączył do odtwórcy głównej roli Davida Sandberga i gwiazdy lat 80. XX wieku Davida Hasselhoffa.

Kung Fury – częściowo sfinansowany na Kickstarterze, krótkometrażowy hołd złożony kinu akcji lat 80. XX wieku – odniósł niemały sukces (ponad 29 mln wyświetleń w serwisie YouTube). Nie dziwi więc, że David Sandberg, autor wydanego w 2015 roku filmu i odtwórca tytułowej roli, od jakiegoś czasu pracuje nad pełnometrażową kontynuacją. Z informacji podanych przez Variety wynika, że zagra w niej m.in. Michael Fassbender, którego w ostatnich latach mogliśmy oglądać m.in. w Steve Jobs, 12 Years a Slave, Assassin’s Creed i Alien: Covenant.

W pełnometrażowej kontynuacji Kung Fury zagra m.in. Michael Fassbender. - Michael Fassbender w obsadzie kontynuacji Kung Fury - wiadomość - 2018-02-13
W pełnometrażowej kontynuacji Kung Fury zagra m.in. Michael Fassbender.
Michael Fassbender w obsadzie kontynuacji Kung Fury - ilustracja #2

Na marginesie warto dodać, że trzy lata temu David Hasselhoff pokusił się również o wykonanie piosenki True Survivor, wchodzącej w skład ścieżki dźwiękowej krótkometrażówki z 2015 roku, oraz nagranie teledysku. Z ciekawostek okołofilmowych warto jeszcze wspomnieć o grze Kung Fury: Street Rage – prostej, dwuwymiarowej bijatyce, w którą mogą zagrać użytkownicy PC, PlayStation 4 oraz urządzeń mobilnych z systemami Android oraz iOS.

Fassbender dołączył tym samym do Davida Hasselhoffa, jednej z największych gwiazd lat 80., który w kontynuacji Kung Fury po raz kolejny użyczy swojego wizerunku i głosu dla zaawansowanego technicznie wozu Hoff 9000, z którego usług korzysta Kung Fury. Warto przy okazji dodać, że Variety uzyskało potwierdzenie wcześniejszych informacji, wedle których prace na planie filmu ruszą latem tego roku. W związku z tym premiery Kung Fury II: The Movie powinniśmy się raczej spodziewać w przyszłym roku.

Akcja pełnometrażowej kontynuacji rozegra się w 1985 roku w Miami, którego mieszkańcy wiodą spokojny żywot pod opieką bohaterskiego, obdarzonego nadludzkimi mocami policjanta Kunga Fury’ego oraz jego niezwykłego oddziału Thundercops. Niestety, tragiczna śmierć jednego z członków zespołu doprowadza do jego rozwiązania. Sytuację wykorzystuje tajemniczy złoczyńca, pragnący pomóc Adolfowi Hitlerowi w pokonaniu Fury’ego i przejęciu władzy nad światem.

  1. Oficjalna strona Kung Fury
  2. Zobacz krótkometrażowkę Kung Fury w serwisie YouTube
  3. Kung Fury na Kickstarterze