Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2013, 20:17

autor: Hed

Metal Gear Solid V: Phantom Pain - Kiefer Sutherland zagra Snake’a

Kiefer Sutherland wcieli się w postać Snake’a w Metal Gear Solid V: Phantom Pain. Firma Konami i Hideo Kojima wybrali go, aby lepiej oddać charakter 49-letniego bohatera, jakiego zastaniemy w grze. Do tej pory głosem Snake’a był David Hayter.

Kiefer Sutherland zagra Snake’a w Metal Gear Solid V: Phantom Pain - Metal Gear Solid V: Phantom Pain - Kiefer Sutherland zagra Snake’a - wiadomość - 2013-06-06
Kiefer Sutherland zagra Snake’a w Metal Gear Solid V: Phantom Pain
MGS V:
  • Kiefer Sutherland zagra Snake’a w grze Phantom Pain
  • Kojima wybrał nowego aktora, bo zmienił się sam Snake

Kiefer Sutherland wcieli się w postać Snake’a w anglojęzycznej wersji gry Metal Gear Solid V: Phantom Pain. Firma Konami ujawniła tę informację w swojej prezentacji nagranej w ramach przygotowania do targów E3. Do tej pory tę charakterystyczną rolę pełnił David Hayter, ale Hideo Kojima, twórca serii, uznał, że czas na zmianę. Chodziło między innymi o to, że Snake w Phantom Pain będzie 49-letnim mężczyzną, który okazuje emocje w nieco bardziej złożony sposób.

Kojima wyjaśnił, że w dotychczasowych odsłonach Metal Gear Solid Snake wyrażał swoje stany emocjonalne głównie poprzez stosowne zwroty. W Phantom Pain dołączy do tego mimika i ruch ciała. Z tego względu Kojima potrzebował kogoś nowego do głównej roli. Sutherlanda, aktora kojarzonego przede wszystkim z serialem 24 godziny, polecił mu amerykański producent Avi Arad. Nowy Snake przyznał, że graczem nie jest, ale zna i docenia osiągnięcia marki Metal Gear Solid.

Kiefer Sutherland to amerykański aktor, którego znamy przede wszystkim z serialu 24 godziny. Sutherland wystąpił też w takich filmach jak Ludzie honoru, Czas zabijania, Telefon, czy Melancholia. Aktor może nie uważać się za gracza, jak powiedział w filmie przygotowanym przez Konami, co nie znaczy, że nie brał już udziału w nagraniach na potrzeby gier. Jego głos można było usłyszeć między innymi w Call of Duty: World At War.

Do tej pory Snake był kojarzony na Zachodzie z charakterystycznym głosem Davida Haytera, który kreował tę rolę od gry Metal Gear Solid z 1998 roku. Hayter skomentował w dość złośliwy sposób sytuację na Twitterze, pisząc: „To wspaniały aktor i dobry człowiek. Gra prawdopodobnie wciąż będzie świetna… Jak New Coke!”. New Coke to oczywiście nieudany produkt firmy Coca-Cola Company. Hayter podziękował też fanom za wsparcie.

Metal Gear Solid V: Phantom Pain - Kiefer Sutherland zagra Snake’a - ilustracja #2Metal Gear Solid V: Phantom Pain to nowa duża odsłona jednej z bardziej znanych i cenionych serii w historii gier. Produkcja będzie powiązana z prologiem zatytułowanym Ground Zeroes. Konami nie wyjaśniło jeszcze jednoznacznie jak zostaną wydane obie gry ani na jakie platformy trafią (mówiło się o Xboksie 360 i PlayStation 3). Wiemy za to, że zobaczymy w nich nowy silnik FOX Engine, którego możliwości pokazano między innymi na tegorocznym GDC w San Francisco.

  1. Oficjalna strona firmy Konami