Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2013, 17:19

autor: Góral

MechWarrior Online - oficjalna premiera odbędzie się 17 września

MechWarrior Online, dzięki otwartej becie, jest dostępne dla wszystkich zainteresowanych od października zeszłego roku. Wydawca gry, firma Infinite Game Publishing, poinformował, że 17 września zakończą się testy, a projekt oficjalnie zadebiutuje na rynku.

Firma Infinite Game Publishing opublikowała garść statystyk dotyczących otwartych beta testów gry MechWarrior Online. Dowiedzieliśmy się między innymi tego, że produkcja studia Piranha Games posiada już ponad 1,1 mln zarejestrowanych pilotów. Dodatkowo ujawniono datę premiery pełnej wersji. Gra oficjalnie zadebiutuje na rynku 17 września bieżącego roku.

MechWarrior Online - w grze walczy już ponad milion osób. - MechWarrior Online - oficjalna premiera odbędzie się 17 września - wiadomość - 2013-07-03
MechWarrior Online - w grze walczy już ponad milion osób.
MechWarrior Online w skrócie:
  • Gra oparta na modelu biznesowym free-to-play
  • Wersja oznaczona numerem 1.0 zadebiutuje 17 września 2013 roku
  • Do tej pory, w czasie otwartej bety, gracze spędzili w wirtualnym świecie ponad 9,6 mln godzin

Otwarta beta rozpoczęła się 29 października 2012 roku. Od tamtej pory gracze spędzili przy niej ponad 9,6 mln godzin, co przekłada się na około 1100 lat. W tym czasie zniszczono blisko 47 mln mechów, zaśmiecając pole walki ponad 3 miliardami ton metalu. Dysponując taką ilością materiału można by wybudować 8359 wieżowców Empire State Building.

W wirtualnym świecie koszt wszystkich zniszczonych robotów oszacowano na przeszło 18 mld C-Bills, to jednak nic, ponieważ grające osoby uzbierały ponad 10 bilionów C-Bills. Przy okazji wspomniano również, że do tej pory wystrzelono około 12,5 mld rakiet, a energia zużywana miesięcznie przez lasery robotów, wystarczyłaby do zasilenia 87 mln mieszkań. Przy okazji warto wspomnieć, że od dziś w Mech Lab dostępna jest nowa jednostka - Dragon Slayer.

Liczby robią więc wrażenie, ale najważniejsze, że wersja 1.0, czyli mówiąc po naszemu, pełna edycja zadebiutuje na rynku 17 września 2013 roku. Nie znaczy to oczywiście, że twórcy spoczną na laurach i zakończą dalsze wspieranie projektu. Będzie to bardziej symboliczne wydarzenie, gdyż każdy chętny już teraz może dołączyć do zabawy na oficjalnej stronie gry MechWarrior Online.