Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2020, 14:10

autor: AlexB

M&B 2: Bannerlord - drugi patch naprawił zapisy zepsute przez pierwszy

Studio TaleWorlds rozpoczęło proces patchowania znajdującej się we wczesnym dostępie gry Mount & Blade II: Bannerlord. Niestety, pierwsza łatka popsuła zachowane stany zabawy. Na szczęście kolejna, która zadebiutowała wczoraj wieczorem, eliminuje ten problem.

W SKRÓCIE
  1. Pierwsza aktualizacja do znajdującego się we wczesnym dostępie Mount & Blade II: Bannerlord popsuła zapisane stany gry.
  2. Na szczęście kolejny patch, który zadebiutował wczoraj wieczorem, naprawił problem.
  3. Twórcy przeprosili za zamieszanie, lecz podkreślili, że nie zawsze zapisy będą kompatybilne z nowymi patchami.

Poniedziałkowa premiera Mount & Blade II: Bannerlord we wczesnym dostępie na Steamie wzbudziła spore emocje wśród graczy. Nie chodzi jedynie o fakt, że w końcu można sprawdzić produkcję, która jest wyczekiwana od niemal ośmiu lat, ale również o to, ile błędów ją obecnie trapi. Jedni twierdzą, że nie ma w tym nic nadzwyczajnego, w końcu to Early Access, inni zwracają uwagę, że jest ich trochę za dużo, jak na grę powstającą tak długo i w dodatku sprzedawaną za niemałe pieniądze. Jedną i drugą grupę zapewne cieszy fakt, że studio TaleWorlds rozpoczęło już proces naprawy swojego najnowszego dzieła. Pierwszy patch pojawił się w miniony wtorek wieczorem i skupiał się głównie na wyrzucaniu gry do pulpitu w różnych momentach. Niestety miał również pewien skutek uboczny. Otóż psuł on zapisane stany zabawy.

M&B 2: Bannerlord - drugi patch naprawił zapisy zepsute przez pierwszy - ilustracja #1
Wystartował proces patchowania Mount & Blade II.

Na szczęście studio TaleWorlds szybko uzyskało informacje o problemie, zdiagnozowało go i naprawiło w najnowszym patchu, który został wydany wczoraj wieczorem. Według zapewnień tureckiej ekipy, po jego zainstalowaniu spokojnie można wczytać starsze zapisy gry bez obaw, że gra będzie „wywalała się” do pulpitu, zwłaszcza podczas sprzedawania kradzionych dóbr oraz wykonywania zadań dla liderów gangów. Prócz tego patch noszący sygnaturę e1.0.2 eliminuje mnóstwo innych błędów, związanych między innymi z misjami, interakcjami z postaciami niezależnymi, zachowaniem AI czy stabilnością działania tytułu. Pełny spis poprawek znajdziecie w tym miejscu.

Jeśli po instalacji patcha Wasze starsze zapisy wciąż nie będą działały jak powinny, to zawsze możecie wrócić do pierwotnej wersji Mount & Blade II: Bannerlord. Aby to zrobić, w bibliotece platformy Steam kliknijcie prawym przyciskiem myszy na tytule, a następnie wybierzcie Właściwości... i zakładkę Beta. Tam rozwińcie listę i zaznaczcie pozycję e1.0.0. Po zamknięciu okna program przywróci grę do poniedziałkowego stanu.

M&B 2: Bannerlord - drugi patch naprawił zapisy zepsute przez pierwszy - ilustracja #2
Studio TaleWorlds czeka jeszcze mnóstwo pracy nad Mount & Blade II.

Za całe zamieszanie z psującymi się zapisanymi stanami gry studio TaleWorlds przeprosiło w oświadczeniu, które pojawiło się na platformie Steam. Podkreślają oni, że zawsze będą starali się, aby „save'y” były kompatybilne z nowymi patchami, lecz niestety nie zawsze okaże się to możliwe. Pojawiła się także gorąca prośba, by gracze korzystali z narzędzia do raportowania błędów, gdyż znacznie ułatwia to ich identyfikowanie i eliminowanie.

Ponadto we wspomnianym komunikacie twórcy serdecznie podziękowali graczom za wsparcie i przyznali, że debiut Mount & Blade II: Bannerlord we wczesnym dostępie przerósł ich najśmielsze oczekiwania. Przypominamy, że tytuł może się obecnie pochwalić statusem największej tegorocznej premiery na Steamie. Według danych serwisu Steamcharts, w szczytowym momencie bawiło się w nim przeszło 228 tysięcy osób. Produkcja zbiera również pozytywne opinie na platformie firmy Valve. 83% z ponad 31 tysięcy graczy zdecydowało się polecić ten tytuł.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Mount & Blade II: Bannerlord