Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2021, 21:46

autor: Szarmancki

Mass Effect: Legendary Edition w liczbach. Zobacz najciekawsze wybory graczy

Zobacz liczbowe zestawienie najpopularniejszych decyzji graczy Mass Effect: Legendary Edition udostępnione przez oficjalny profil na Facebooku serii.

Oficjalny profil serii gier Mass Effect w serwisie Facebook udostępnił dziś zestawienie statystyk wyborów podjętych przez graczy w Mass Effect: Legendary Edition. Znalazły się pośród nich mniej, jak i bardziej istotne kategorie, dotyczące na przykład kreowania Sheparda (protagonisty trylogii), najpopularniejszych towarzyszy lub decyzji fabularnych – np. poznaliśmy procent osób, które zdecydowały się sprzymierzyć z królową raknii bądź ją zgładzić. Przedstawione poniżej plansze zawierają spoilery, więc zalecamy ostrożność.

Mass Effect: Legendary Edition w liczbach. Zobacz najciekawsze wybory graczy - ilustracja #1

Na dobry początek decyzje graczy podczas tworzenia postaci Sheparda. Warto zauważyć, że spora większość, bo aż 68% posiadaczy Edycji legendarnej, postanowiła rozpocząć swoją podróż męskim bohaterem oraz że najczęściej wybieraną klasą ze wszystkich sześciu był żołnierz.

Mass Effect: Legendary Edition w liczbach. Zobacz najciekawsze wybory graczy - ilustracja #2

Choć nie wszyscy mogą pałać sympatią do Ashley, 60% graczy zachowało przy życiu właśnie ją, a nie Kaidana, podczas misji na planecie Virmir. Co więcej, niemalże nikt nie pozwolił ucierpieć Wrexowi w czasie wspomnianej operacji, a jedynie 6% komandorów opuściło orbitę bez kroganina na pokładzie.

Mass Effect: Legendary Edition w liczbach. Zobacz najciekawsze wybory graczy - ilustracja #3

Powyższa plansza prezentuje, jak wielu graczy postanowiło uratować królową raknii i sprzymierzyć się z nią w pierwszej odsłonie trylogii. Interesująca jest również liczba osób, które mimo porzucenia królowej uratowali ją z rąk Żniwiarzy w trzeciej części cyklu.

Mass Effect: Legendary Edition w liczbach. Zobacz najciekawsze wybory graczy - ilustracja #4

Wygląda na to, że niewielu graczy pozwoliło sobie na utracenie Garrusa podczas samobójczej misji w Mass Effect 2, natomiast przykry los spotykał zazwyczaj Mordina, który w większości przypadków miał małe szanse na powrót z wyprawy. Również niewielki odsetek grających postanowił pozwolić na wyginięcie gatunku Krogan, podobnie rzecz ma się z wygnaniem Tali z Normandii.

Mass Effect: Legendary Edition w liczbach. Zobacz najciekawsze wybory graczy - ilustracja #5

Jak wspominałem wcześniej, Garrus wydaje się być najbardziej lubianym członkiem załogi, ale jak mogliśmy zauważyć na wcześniejszej karcie, Tali także jest cenną towarzyszką i uplasowała się na drugim miejscu w tym zestawieniu.

Mass Effect: Legendary Edition w liczbach. Zobacz najciekawsze wybory graczy - ilustracja #6

Jak widać, nie każdy zachował zimną krew i profesjonalizm, ponieważ 68% graczy postanowiło wygarnąć nachalnej dziennikarce podczas wywiadu na Cytadeli. Na koniec twórcy postanowili puścić oko w stronę graczy i przytoczyć bardzo istotną kwestię: „jak ja pominąłem ostatniego Opiekuna?”.

Jak prezentują się Wasze wybory w zestawieniu z powyższymi planszami? Zgadzacie się z większością graczy?

Mass Effect: Legendary Edition ukazało się 14 maja 2021 roku na komputery osobiste, a także konsole PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One i Series X/S.