Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2017, 13:59

autor: AlexB

Mass Effect: Andromeda - twórcy obiecują intensywną naprawę tytułu

Ian Frazier, główny projektant Mass Effect: Andromeda, zapowiedział na swoim Twitterze, że gra będzie silnie wspierana przez BioWare i doczeka się łatek naprawiających mnóstwo błędów. Deweloper nie chce składać jednak na razie obietnic, co dokładnie zostanie zreperowane.

Gra Mass Effect: Andromeda oficjalnie zadebiutowała wczoraj na rynku amerykańskim, lecz abonenci EA Access i Origin Access mieli okazję sprawdzić ten tytuł już 16 marca w ramach dziesięciogodzinnego triala. Długo wyczekiwana najnowsza odsłona popularnej serii RPG-ów akcji od studia BioWare spotkała się jednak z bardzo mieszanymi odczuciami ze strony graczy. Największe cięgi zebrała za niedopracowane animacje twarzy oraz ruchu postaci. Niezadowolenie pierwszych odbiorców podzielili również dziennikarze, których recenzje nie wskazują jednoznacznie, czy gra jest dobra, czy też stanowi ona wpadkę studia BioWare. Jak zapewnił jednak na Twitterze Ian Frazier, główny projektant Mass Effect: Andromeda (via VideoGamer), twórcy są świadomi problemów i chcą intensywnie wspierać swoją produkcję kolejnymi patchami. Na razie firma stara się określić, w jakim stopniu są w stanie naprawić niektóre kwestie, dlatego też nie jest w stanie nic obiecać. Należy jednak zaznaczyć, że deweloperzy skupiają się między innymi na próbie rozbudowy kreatora postaci.

Czy kolejne patche do Mass Effect: Andromeda są już w drodze? - Mass Effect: Andromeda - twórcy obiecują intensywną naprawę tytułu - wiadomość - 2017-03-23
Czy kolejne patche do Mass Effect: Andromeda są już w drodze?

Warto zaznaczyć, że Mass Effect: Andromeda otrzymała już jedną aktualizację, jeszcze gdy była dostępna wyłącznie w wersji trial. Naprawiała ona między innymi problemy z wydajnością, dźwiękiem, niektórymi przerywnikami filmowymi oraz śledzeniem zadań. Zmieniła również odrobinę balans części broni w trybie dla wielu graczy. Pełną listę modyfikacji wprowadzonych przez łatkę można znaleźć w oficjalnym wpisie na blogu studia BioWare. Można tam także znaleźć elementy naprawione dzięki premierowemu patchowi 1.04. Wśród nich znalazły się między innymi problemy z uruchomieniem gry (czarny ekran) oraz wyrzucaniem jej do pulpitu podczas zabawy w trybie multiplayer. Zatem zgodnie z wcześniejszejszym ogłoszeniem, pierwsze aktualizacje nie wyeliminowały całkowicie kłopotów z animacjami.

Pytanie tylko, czy kiedykolwiek doczekamy się wyraźnie lepszych animacji w Mass Effect: Andromeda. Rozwiązanie tego problemu wymaga bowiem dość znacznej ingerencji w już gotowy projekt. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że twórcy zrobią co w ich mocy, by zatrzeć nie najlepsze pierwsze wrażenie związane z wyglądem bohaterów. Tak czy inaczej, Ian Frazier na swoim Twitterze zachęca do zgłaszania kolejnych błędów. Można to zrobić pod tym adresem.

Animacje twarzy. Pięta achillesowa Mass Effect: Andromeda. - Mass Effect: Andromeda - twórcy obiecują intensywną naprawę tytułu - wiadomość - 2017-03-23
Animacje twarzy. Pięta achillesowa Mass Effect: Andromeda.

Mass Effect: Andromeda pojawi się na półkach sklepowych w naszym kraju 23 marca, czyli jutro. Gra zostanie wydana w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy) na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.