Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2012, 11:29

Mass Effect 3 - ponad 50 minut zapisu rozgrywki

W sieci właśnie pojawiły się trwające łącznie ponad pięćdziesiąt minut materiały video z Mass Effect 3. Pochodzą one z wersji demonstracyjnej, która wydana zostanie już za kilka dni.

Do premiery trzeciej odsłony cyklu Mass Effect pozostał już niecały miesiąc. Nie dziwi trwający obecnie prawdziwy wysyp materiałów graficznych. Najnowszym owocem tej ofensywy medialnej jest ponad pięćdziesiąt minut zapisu rozgrywki z nadchodzącego dema gry.

Przypomnijmy, że demo zadebiutuje 14 lutego i zaoferuje ono możliwość wzięcia udziału w dwóch misjach. Pierwsza z nich będzie fragmentem z samego początku kampanii i przeniesie nas na Ziemię, natomiast druga stanowi wycinek przedstawiający nieco późniejsze przygody Sheparda i pozwoli zwiedzić niesprecyzowaną obcą planetę, na którą komandor uda się w poszukiwaniu wsparcia dla sił walczących ze Żniwiarzami. Przed rozpoczęciem zabawy konieczne będzie stworzenie nowego bohatera, gdyż w demie zabraknie opcji wykorzystania zapisów stanu gry z poprzednich części.

Poza trybem dla pojedynczego gracza wersja demonstracyjna zaoferuje też możliwość wypróbowania rozgrywek wieloosobowych w ramach dwóch map kooperacyjnych. Warto jednak przypomnieć, że porcja multiplayer dema zostanie odblokowana dla wszystkich dopiero 17 lutego. Przed tym terminem bawić się będą mogli jedynie posiadacze Battlefield 3, którzy aktywowali „Online Pass”.

Mass Effect 3 - ponad 50 minut zapisu rozgrywki - ilustracja #1

Mass Effect 3 - ponad 50 minut zapisu rozgrywki - ilustracja #2 Poza Mass Effect 3 w produkcji znajduje się również współpracujący z tą grą Mass Effect Infiltrator. Ta trzecioosobowa strzelanina wydana zostanie na urządzenia przenośne działające pod kontrolą systemu operacyjnego iOS. Zabawa polegać będzie na uwalnianiu więźniów z wrogiej bazy Cerberus. Za sukcesy nagradzani będziemy wskaźnik Galactic Readiness, co ułatwi nam ukończenie Mass Effect 3.

Mass Effect 3 zadebiutuje 9 marca w wersjach na pecety oraz PlayStation 3 oraz Xbox 360. W naszym kraju gra zostanie wydana przez firmę Electronic Arts Polska w kinowej polskiej wersji językowej (z napisami).

Na koniec warto wspomnieć o wypuszczonym dwa dni temu nowym zwiastunie Mass Effect 3 pokazującym żeńską wersję Sheparda w akcji.

  1. Zapowiedź - Wszystko co wiemy o Mass Effect 3 - finale kosmicznej trylogii od BioWare
  2. Video Zapowiedź - Zapowiedź Mass Effect 3