Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2016, 03:44

autor: Adrian Werner

Marvel’s Guardians of the Galaxy: The Telltale Series już oficjalnie

Podczas imprezy The Game Awards studio Telltale Games wypuściło pierwszy teaser gry Marvel’s Guardians of the Galaxy: The Telltale Series, potwierdzając tym samym niedawne plotki, że w najnowszej epizodycznej przygodówce zespołu wystąpią superbohaterowie znani jako Strażnicy Galaktyki.

Na gali The Game Awards potwierdziły się plotki sprzed dwóch tygodni. Studio Telltale Games wypuściło bowiem teaser, który zapowiedział, że następna epizodyczna przygodówka zespołu opowie o Strażnikach Galaktyki, czyli grupie superbohaterów z uniwersum wydawnictwa Marvel, którą mogliśmy obejrzeć m.in. w filmie z 2014 roku. Projekt otrzymał tytuł Marvel’s Guardians of the Galaxy: The Telltale Series i wiemy o nim tylko tyle, że ukaże się w przyszłym roku.

Na razie nie potwierdzono, na jakie platformy zmierza gra. Obecnie praktycznie wszystkie produkcje studia ukazują się jednak równocześnie na pecetach, konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Spodziewamy się więc, że identycznie będzie w przypadku Marvel’s Guardians of the Galaxy: The Telltale Series.

Przypomnijmy, że gra będzie pierwszym projektem zespołu powstałym we współpracy z firmą Marvel. Studio Telltale Games ma sporo doświadczenia w tworzeniu gier opartych na komiksowych licencjach. Najsłynniejszy projekt tej ekipy, czyli The Walking Dead, bazuje na serii wydawanej w naszym kraju jako Żywe Trupy. Ponadto w zeszłym tygodniu ukazał się przedostatni odcinek Batman: The Telltale Games Series zatytułowany Guardian of Gotham.

W grze, podobnie jak w filmowych Strażnikach Galaktyki, nie zabraknie klasycznych rockowych utworów. W traserze mogliśmy usłyszeć piosenkę Dancing in the Moonlight grupy King Harvest. - Marvel’s Guardians of the Galaxy: The Telltale Series już oficjalnie - wiadomość - 2016-12-02
W grze, podobnie jak w filmowych Strażnikach Galaktyki, nie zabraknie klasycznych rockowych utworów. W traserze mogliśmy usłyszeć piosenkę Dancing in the Moonlight grupy King Harvest.

Fani Marvela mają ostatnio dużo powodów do zadowolenia. Przez ostatnie kilka lat raczeni byli wyłącznie prostymi grami mobilnymi i mogli jedynie z zazdrością patrzyć na miłośników konkurencyjnego DC Comics, którzy regularnie otrzymywali wysokobudżetowe produkcje pokroju Injustice: Gods Among Us czy serii Batman: Arkham.

Teraz wreszcie sytuacja zaczęła ulegać zmianie. Poza Marvel’s Guardians of the Galaxy: The Telltale Series w produkcji znajduje się również przygodowa gra akcji Spider-Man, nad którą pracuje znane z serii Ratchet & Clank oraz Resistance studio Insomniac Games. Ponadto wiele wskazuje na to, że w najbliższy weekend zapowiedziana zostanie bijatyka Marvel vs Capcom 4.

  1. Marvel – strona oficjalna
  2. Telltale Games – strona oficjalna