Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2021, 13:22

Zakup wszystkich przedmiotów w Marvel's Avengers pochłonąłby tysiące euro

Jeden z graczy Marvel's Avengers policzył, ile kosztują wszystkie przedmioty kosmetyczne w grze. Uzyskana kwota robi wrażenie.

Marvel's Avengers to płatna gra, a mimo to oferuje bogaty wybór obiektów kosmetycznych, które można kupić w ramach mikropłatności. Użytkownik Reddita o ksywce saali22 policzył, ile dokładnie trzeba byłoby wydać, aby zdobyć je wszystkie. Nie wziął pod uwagę pozwalających trochę zaoszczędzić zestawów i po prostu dodał cenę wszystkich samodzielnych przedmiotów. Uzyskana kwota robi wrażenie.

Według tej metodologii nabycie wszystkich obiektów kosmetycznych w Marvel’s Avengers pochłonęłoby 3317,5 euro, czyli ok. 15,6 tys. złotych. Taką kwotę należałoby wydać, aby uzyskać potrzebne do takich zakupów 331 750 kredytów (wirtualna waluta używana w grze). Jak już wspominaliśmy, skorzystanie z zestawów pozwoliłoby zmniejszyć tę sumę, ale i tak byłaby ona niedorzecznie wysoka jak na płatną produkcję. Na pociechę pozostaje fakt, że są to obiekty o funkcjach kosmetycznych, które nie wpływają na rozgrywkę.

Warto dodać, że na początku ubiegłego miesiąca autorzy wprowadzili mikropłatności przyspieszające postępy w zabawie. Miały one postać płatnych boosterów, zwiększających tempo gromadzenia punktów doświadczenia. To posunięcie było tym bardziej rozczarowujące, że przed premierą twórcy obiecywali, że w grze nie znajdą się żadne mikropłatności ułatwiające osiąganie sukcesów. Reakcja graczy była tak negatywna, że raptem miesiąc później boostery zostały wycofane.

Przypomnijmy, że Marvel’s Avengers zadebiutowało we wrześniu 2020 r. na PC, Xboksie One i PlayStation 4. Wersje na Xboksa Series X/S oraz PlayStation 5 ukazały się w marcu tego roku. Z kolei dwa miesiące temu gra trafiła do oferty abonamentowej usługi Game Pass.

  1. Recenzja Marvel's Avengers – hej, ta gra nie jest zła!
  2. Marvel’s Avengers – poradnik
  3. Marvel’s Avengers – strona oficjalna