Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 22 listopada 2021, 12:37

TvFilmy z 200 tys. subskrypcji

Cierpliwość, idealne miejsce do obserwacji i dużo czasu. To tylko trzy składniki dobrego filmu przyrodniczego. Jakie są pozostałe? Dowiecie się tego z nowego „dużego” materiału na kanale TvFilmy, który świętuje 200 tysięcy subskrybcji.

Serwis GryOnline.pl to dziś nie tylko gry. Dostarczamy Wam ciekawostek i informacji również na tematy filmowe czy technologiczne – zarówno w formie tekstów, jak i nagrań wideo publikowanych w serwisie YouTube. Myślę, że kanałów TVGRYpl i TVGRYplus nie muszę Wam przedstawiać. Część z Was może jednak nie wiedzieć o istnieniu miejsc, takich jak GRYOnline Technologie czy TvFilmy. I choć polecam Wam wszystkie wymienione, to dziś szczególnie zachęcam do odwiedzenia tego ostatniego. Kanał TvFilmy dobił bowiem do 200 tysięcy subskrypcji.

Z tej okazji opublikowany został drugi – po świetnym Głosem lektora – „duży” materiał. Nosi on tytuł: Jak kręci się filmy przyrodnicze? O czym opowiada? Tego chyba nie muszę wyjaśniać. Warto jednak, żebyście wiedzieli, że odpowiedzialny za niego Grzegorz Kopeć zaprosił do materiału dwóch gości. Niestety, nie ma wśród nich pani Krystyny Czubównej; jest za to Thomas Morch, od 15 lat fotografujący naturę, zwierzęta i ptaki, a także Krystian Matysek – doświadczony reżyser, operator i scenarzysta filmów przyrodniczych.

Z ich wypowiedzi dowiadujemy się np., jak budować sceny, żeby widz nie zasnął przed telewizorem. A zastanawialiście się, ile czasu kręci się tego typu film? Próbując zarejestrować orła przedniego w jego naturalnym środowisku, Grzegorz i Thomas dostarczają próbkę dającą wyobrażenie o ramach czasowych takiego przedsięwzięcia. Materiał porusza również kwestię budżetu filmów przyrodniczych, przybliża historię tego gatunku – jak i dokumentów w ogóle – a także zaznajomi Was z kilkoma szkołami uwieczniania przyrody.