Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2021, 12:29

Takiego Skyrima jeszcze nie widzieliście; nowy mod radykalnie zmienia grafikę

Skyrim z komiksową oprawą rodem z Borderlands? Dzięki jednemu moderowi takie połączenie jest już dostępne.

W SKRÓCIE:
  • Moder o nicku Kanjs zamieścił w sieci wyjątkowe paczki tekstur do Skyrima.
  • Upodabniają one grę Bethesdy do serii Borderlands.
  • Wszystkie paczki można pobrać za darmo z serwisu Nexus Mods.

Skyrim może pochwalić się całkiem dużą liczbą modów, które są w stanie radykalnie odmienić grę. Wiele z nich modyfikuje oprawę graficzną, która najczęściej jest dzięki temu o wiele bardziej realistyczna. Nawet najlepsze projekty tego typu nie gwarantują jednak wrażeń rodem ze współczesnych produkcji AAA. Tak znacząca poprawa jest po prostu niemożliwa do osiągnięcia.

Moder o nicku Kanjs postanowił, że zamiast na siłę urealistyczniać grafikę, nada jej wyraźny i przyjemny dla oka styl. Idealną inspiracją okazała się zaś seria Borderlands, która może pochwalić się charakterystyczną komiksową oprawą. Jak widać, pasuje ona także do dzieła Bethesdy. Kanjs zamieścił w sieci film, w którym zaprezentował swoje dzieło. Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że jest to naprawdę wyjątkowe połączenie.

Oczywiście Kanjs udostępnił swoje mody za darmo w sieci. Jeśli chcielibyście zagrać w o wiele bardziej komiksową wersję Skyrima, to wszystkie paczki tekstur znajdziecie na profilu autora w serwisie Nexus Mods. Znajduje się tam również specjalny preset enb, który modyfikuje oświetlenie w grze i dodaje charakterystyczne, czarne obramowanie wszelkim obiektom widocznym na ekranie. Niestety nie działa on w przypadku Anniversary Edition.