Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2021, 11:33

Marvel’s Avengers - rozwinięcie jednej postaci zajmie 3-5 godzin więcej

Deweloperzy ze studia Crystal Dynamics postanowili przybliżyć graczom założenia kontrowersyjnej zmiany w systemie doświadczenia Marvel’s Avengers, która ma wejść w życie 18 marca. W opublikowanym wpisie odnotowują, że rozwinięcie pojedynczej postaci zajmie 3-5 godzin więcej, a celem aktualizacji jest ulepszenie rozgrywki.

W SKRÓCIE:

  1. twórcy Marvel’s Avengers postanowili jeszcze raz wyjaśnić kontrowersyjne zmiany w systemie doświadczenia gry;
  2. w notce na forum Reddit przekonują, że ich celem jest zwiększenie satysfakcji czerpanej z rozgrywki.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że deweloperzy odpowiedzialni za grę Marvel’s Avengers – studio Crystal Dynamics – planują wprowadzić zmiany w systemie doświadczenia. Celem jest spowolnienie tempa rozwoju bohaterów. Omawiane pomysły nie przypadły do gustu graczom, dlatego też twórcy postanowili jeszcze raz wyjaśnić, jaki sposób myślenia za nimi stoi. Uczyniono to w poście na forum Reddit.

Problemem, który zauważyliśmy i o którym słyszeliśmy było to, że bardzo szybko dostawałeś dużo punktów umiejętności i nie miałeś czasu ich wydać, przejrzeć zdolności i przyzwyczaić się do zmian. Zanim to zrobiłeś, wyruszałeś na kolejną misję i znowu zdobywałeś kilka następnych poziomów. Mamy nadzieję, że widzicie, w czym rzecz – czytamy w notce.

Po wprowadzeniu zmian rozwinięcie pojedynczej postaci do maksymalnego poziomu powinno zająć przeciętnemu użytkownikowi o około 3-5 godzin więcej. Oczywiście dotyczy to każdego bohatera, którym będziemy grali, więc w praktyce graczy czeka zdecydowanie więcej grindu. Czy to dobrze, czy źle? To zależy, jak na to spojrzeć. We wspomnianej notce deweloperzy przekonują, że w obecnym systemie rozwój jest po prostu zbyt szybki.

My chcemy, aby ludzie zdobywali kolejne poziomy. Naprawdę chcemy, aby coraz więcej ludzi zdobywało kolejne poziomy bohaterami, ponieważ granie pełnym składem Avengersów powinno być najprzyjemniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić. Tylko że nie chcemy, aby zdobywanie poziomów było przytłaczające lub zmniejszało satysfakcję ze zgłębiania każdej wykupionej umiejętności – przekonują twórcy.

Przypominamy, że gra Marvel’s Avengers jest dostępna na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X / S. Aktualizacja wprowadzająca zmiany omawiane w tym tekście ma zadebiutować 18 marca – wraz z DLC dodającym do gry postać Hawkeye’a.

  1. Recenzja Marvel's Avengers – hej, ta gra nie jest zła!
  2. Marvel’s Avengers – poradnik
  3. Marvel’s Avengers – strona oficjalna