Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 października 2021, 20:30

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Pierwsze wrażenia widzów z Eternals Marvela

W sieci pojawiły się pierwsze opinie widzów na temat Eternals. Wygląda na to, że najnowszy film Marvela znacząco różni się od jego poprzednich produkcji.

Dwudziesty szósty film z Marvel Cinematic Universe – Eternals – niebawem trafi do kin (5 listopada). Odpowiada za niego chińska reżyserka Chloé Zhao, tegoroczna zdobywczyni Oscara za najlepszy film, którym został okrzyknięty wyprodukowany przez nią Nomadland. Czy uda jej się utrzymać formę w swoim najnowszym dziele? Wygląda na to, że tak. Choć embargo na recenzje filmu ma zostać zniesione dopiero 26 października, to Twittera już zalały pierwsze opinie dziennikarzy obecnych na oficjalnej premierze Eternals:

Eternals pod względem swojego stylu i tonu jest najmniej marvelopodobnym filmem w MCU (nie wygląda plastikowo i występuje w nim seks). Skala jest kosmiczna i sprawia, że poprzednie części Avengers wyglądają jak niewiele znaczący punkt w historii [uniwersum – dop. red.]. Więc dlaczego [pomimo wyżej wymienionych punktów – dop. red.] wciąż jest to film o ludziach w ciasnych „spandexach” walczących ze sztucznie wyglądającymi efektami komputerowymi przez calutkie trzy godziny?” – napisał David Ehrlich.

„Moją ulubioną rzeczą w Marvelu jest jego zdolność do ciągłego znajdowania nowych sposobów, by przedstawiać swoje historie. Eternals jest pięknie nakręcony i znacząco różni się od poprzednich filmów MCU. Opowieść zaskoczyła mnie kilkoma zwrotami akcji, a dwie sceny po napisach są po prostu…” – Steven Weintraub.

Reżyserka produkcji zapowiedziała, że wspomniane wyżej sceny mają być „kluczowe” dla przyszłości MCU. Dowiedzieliśmy się także, co stało za decyzją o zmianie płci postaci Ajaka i Sprite’a w stosunku do komiksowego pierwowzoru – ta miała być podyktowana sposobem prowadzenia narracji i chęcią zastosowania „nowej dynamiki w interakcjach pomiędzy bohaterami”.

Eternals jest intensywne i często czuć w nim ciężar ekspozycji. Film „lśni”, gdy skupia się na wysiłkach tytułowych Przedwiecznych, by zjednoczyć swoją rodzinę – wraz z humorem temu towarzyszącym i pasją, z jaką bohaterowie walczą za siebie nawzajem oraz za rzeczy, które kochają. Dodatkowo Angelina Jolie świetnie pasuje do MCU” – Perrinormal Activity.

Eternals to jeden z najambitniejszych filmów Marvela. Epicki, z wieloma przepięknymi ujęciami i mnóstwem „lore”, którym ochoczo „obrzuca” widza.

Wspaniała obsada, świetna reżyseria i zachwycający komiksowy charakter całości. Zdecydowanie nie dla każdego, ale są to kosmiczni bogowie Jacka Kirby’ego [autora oryginalnego komiksu – dop. red.] przełożeni [na srebrny ekran – dop. red.] w poprawny sposób” – Dan Casey.

Szef Marvel Studios, Kevin Feige, zapowiedział, że postać Phastosa jest pierwszym reprezentantem społeczności LGBTQ w MCU. Fanów uniwersum powinny zachwycić przesłanki mówiące o Niebiańskim – mającym pojawić się w filmie – mierzącym ponad 200 mil wzrostu! Debiut Eternals jest zaplanowany na 5 listopada. Obraz w pierwszej kolejności trafi do kin, ale jego premiera w Disney+ jest zapewne tylko kwestią tygodni.

„Seans Eternals naprawdę mi się podobał. Tyle wątków zostaje rozpoczętych w tym filmie i dwie ostatnie sceny po napisach są [świetne – dop. red.]. Mam tylko jedną prośbę: czy mogłabym dostać na Disney+ serial, który jest w całości poświęcony Phastosowi udzielającemu rad życiowych? Dziękuję!” – Christina Radish.