Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 kwietnia 2021, 14:31

autor: Miłosz "Miłosz Piotrowski" Piotrowski

Szef Marvela przewiduje, że Eternals otrzyma Oscara

Chloé Zhao ostatnio dostała Oscara w kategorii najlepszy film roku jako pierwsza kobieta azjatyckiego pochodzenia. Jest ona odpowiedzialna także za film Eternals. Szef Marvel Cinematic Universe przewiduje, że ta produkcja odniesie ogromny sukces.

Szef Marvel Cinematic Universe Kevin Feige z entuzjazmem wypowiedział się o nadchodzącej premierze filmu Eternals. Zażartował nawet, że ta produkcja, podobnie jak poprzedni film w reżyserii Chloé Zhao, zostanie nagrodzona Oscarem. Tytuł filmu odnosi się do nieśmiertelnej rasy stworzonej przez kosmicznych gigantów, która od tysięcy lat żyje na ziemi i chroni ludzkość przed inną rasą – Deviantami. Będzie to już 26. film wywodzący się spod szyldu MCU.

Ogromne oczekiwania wobec tego filmu urosły jeszcze po tym, jak niedawno jego reżyserka otrzymała Oscara. Oprócz Chloé Zhao do powstania tego dzieła przyczyniło się także wielu znakomitych aktorów, których nazwiska również wzmagają apetyt fanów na nadchodzącą premierę. Swój udział w tym przedsięwzięciu potwierdzili m.in. Angelina Jolie, Richard Madden i Kumail Nanjiani. Początkowo film miał zadebiutować w kinach jeszcze w 2020 roku, jednak sytuacja pandemiczna zmusiła twórców do przełożenia go na listopad 2021 roku.

Zamieszanie wokół tego filmu nie uszło uwadze Kevina Faige’a, który wypowiedział się na temat sukcesu Chloé Zhao w niedawnym wywiadzie dla Variety. W nieco żartobliwym tonie zasugerował on, że być może za rok chińska reżyserka znów otrzyma główną nagrodę na oscarowej gali, ale tym razem za film Eternals. Wypowiedział się także na temat Avengers 5 i stwierdził, że ta produkcja może zostać największym filmem wszechczasów, przebijając nawet osiągnięcia Avengers: Endgame i Avatara.

Chętnie odpowiem na Twoje pytania dotyczące przyszłości. Chciałbym również dać ci kilka cytatów na temat tego, kiedy Eternals wygra nagrodę za najlepszy film i kiedy Avengers 5 zostanie największym filmem wszechczasów - więc zapiszmy również te cytaty. – powiedział Kevin Feige w wywiadzie dla Variety.

Kevin Feige w przeszłości współpracował już z tak znakomitymi reżyserami, jak Ryan Coogler (Czarna Pantera), czy Taika Waititi (Thor: Ragnarok), jednak Chloé Zhao jest jedyną reżyserką odpowiedzialną za film Marvela, która została nagrodzona Oscarem za najlepszy film. Laureatka Nagrody Akademii Filmowej stwierdziła w rozmowie z Variety, że Feige jest wspaniałym szefem. Zhao przedstawiła mu swoją oryginalną wizję na film Eternals, w której uwzględniła np. pierwszego homoseksualnego superbohatera MCU, jednak jak twierdzi chińska reżyserka Feige nie ingerował mocno w jej pomysły i był bardzo pomocny podczas ich realizacji.

W przeszłości nominację do Oscara otrzymał już inny film Marvela, a mianowicie Czarna Pantera, więc pomysł Feige’a wcale nie wydaje się być nierealny. Już 21 listopada 2021 roku przekonamy się, czy Eternals w reżyserii Chloé Zhao rzeczywiście będzie filmem godnym najwyższego wyróżnienia w świecie kinematografii.