Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2012, 19:57

Marvel Avengers: Battle for Earth zmierza na Kinecta i Wii U

Firmy Ubisoft i Marvel Entertainment zapowiedziały Marvel Avengers: Battle for Earth. Gra tworzona jest z myślą o Wii U oraz Xboksie 360 z Kinectem.

Avengers: Battle for Earth zmierza na Kinecta i Wii U - ilustracja #1

Wyreżyserowana przez Jossa Whendona kinowa superprodukcja Avengers to dotychczas zdecydowanie największy przebój tego roku. Film już przyniósł ponad 800 milionów dolarów przychodu, a nim zejdzie z ekranów wynik ten zostanie bez wątpienia znacznie podwyższony. Nie dziwi zatem chęć wykorzystania tego sukcesu przez twórców gier. Firmy Ubisoft i Marvel Entertainment ogłosiły właśnie, że trwają prace nad projektem zatytułowanym Marvel Avengers: Battle for Earth.

Gra powstaje wyłącznie z myślą o dwóch konsolach – Wii U oraz Xboksie 360. W przypadku tej drugiej maszynki do zabawy wymagany będzie kontroler Kinect. Co ciekawe, autorzy bazują nie na filmowym przeboju, a na serii komiksowej Secret Invasion. Niestety, na razie twórcy nie są jeszcze gotowi ujawnić innych żadnych pozostałych konkretów związanych z tym tytułem. Możemy jedynie spekulować, że wybór tych platform sugeruje casualową naturę mechanizmów rozgrywki.

Marvel Avengers: Battle for Earth trafi do sprzedaży pod koniec roku. Uruchomiono już oficjalną stronę projektu, ale na chwilę obecną nie oferuje ona niczego interesującego.

Avengers: Battle for Earth zmierza na Kinecta i Wii U - ilustracja #2 Secret Invasion to cykl komiksowy wydany przez firmę Marvel w 2008 roku. W jego skład wchodziło osiem samodzielnych zeszytów. W historię włączone też zostały numery wielu regularnych serii wypuszczanych w tamtym czasie.

Fabuła opowiadała o inwazji na Ziemię agresywnej rasy obcych znanej jako Skrull. Istoty te posiadały umiejętność zmieniania kształtów i przez kilka lat przed rozpoczęciem ataku po cichu wyeliminowały wielu superbohaterów, a następnie zajęły ich miejsce.